Bir sihirbaz Prestiji için ne kadar ileri gidebilir ? işte bu kadar.

Mükemmel bir oyuncu kadrosu bizlere mükemmel bir film sunmuş.Sihirbazları herkes sever.yaptıkları şeylerin aslında bir numaradan öteye gitmediğini bildiğimiz halde bizi etkilemelerini bekleriz.filmde bunun için söylenen replikte bize bunu gösteriyor “Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.” 
filmin konusuna gelirsek dönemin en popüler iki sihirbazı prestijleri için birbirleriyle kıyasıya mücadele halindeler en fazla ne kadar ileri gidebilirler diye düşüneceksiniz ancak sizi şaşırtan şeyler olucağına şüphem yok. İyi seyirler.

Alfred Borden, bu gün Kral ve İngiltere Yüksek Mahkemesi adına bu dünyaya veda edeceksiniz. Söyleyecek son bir sözünüz var mı?

– Abracadabra

İşte O Film

  • Prestij

    Prestij

    On dokuzuncu yüzyılın sonunda, Londra'da, Robert Angier, çok sevdiği eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem çok yakın arkadaş hem de bir sihirbazın asistanlarıdır. Julia bir gösteri esnasında kazayla ölünce Robert, Alfred'i ölümden sorumlu tutar ve düşman olurlar. Her ikisi de ünlü birer sihirbaz olur, birbirlerinin en büyük rakibidirler ve birbirlerinin gösterisini her fırsatta sabote etmeye çalışırlar. Alfred bir oyunu başarılı bir şekilde yaptığında, Robert rakibinin sırrını ortaya çıkarmak için çok çalışır ancak kendisini trajedi beklemektedir. Detaylar

Yazar

quiaudetvincit (@quiaudetvincit)

filmolog

YORUMLAR

  1. gaplan (@gaplan)

    inanılmaz bulduğum filmlerden birisidir, insan hırsının ve kandırılmayı istemenin bu kadar güzel anlatıldığı film sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır.

    2