Hangi Filmi İzlemeli -2

Dram/2014

Hepimizin Hayat Bilgisi‘nden Kopil karakteriyle tanıdığı Serhan Arslan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan filmi Bora Cengiz’in “Gidiyorsun” isimli şarkısının klibiyle keşfetmiştim. İlk izlediğimde güzel bir aşk masalıydı, ikincisinde ilkinden bağımsız dramatik bir kurgu. Sonralarındaysa eğlenceli sahneleri olan acıklı bir hikayeyle tanışmıştım. Sevdiğim, içinde birden fazla hissi bulunduran ender filmlerden yani. 

Onur’un ilk aşkını unutabilmek için çıktığı tatilde yeni aşkıyla tanışması işin eğlenceli kısmıyken bu tatilin ona tesadüfen verilmediğiyse hüzünlü kısmıydı. Bunun haricinde evlilik arefesinde olmaları da bir çok soru işareti bırakıyordu kafalarda yani final için tahmin ettiğiniz hiçbir şey olmuyor. Yeni keşfedenler için spoiler vermeden değinmek gerekirse, “çocuk” fikrinin iyi işlendiğini düşünüyorum, gerçekçiydi. 

Özellikle müzikler efsaneydi bu filmde. Bu tür yapımlarda müzik filmin bel kemiği gibi oluyor ve doğru sahnede doğru müziğin bulunması çok önemli. Bu filmin en çok müziklerini sevdim diyebilirim. Örneğin; Multitap. Onun şarkısının çaldığı bölümden başlı başına bir romantik komedi çıkabilirdi. 

Özetle, duygulanacağınız bir yapım. Keşfetmemiş olanlar ve benim gibi bu tarz yapımlara özel ilgi duyanlar için kaliteli bir film.

Fragman;

 

 

İşte O Film

 • Kendime İyi Bak

  Kendime İyi Bak

  Yeşim ve Emre bir süredir birlikte olan ve evlilik kararı alan genç bir çifttir. Artık düğünlerine bir hafta kalmıştır ve son hazırlıklar devam etmektedir. Emre davetiyelerini vermek için arkadaş grubuyla toplanır ve bu buluşmada eski defterler açılır. Detaylar

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Çook teşekkürler @birbiyikolsam , bu yazıdan dolayı merak etmesem izlemezdim filmi. Çok güzeldi. Oyuncular çok başarılıydı, lise arkadaş kadrosu dahil. Müzikler çok güzeldi. İyi ki yazdın da dikkatimi çekti bu naif film.. :)

  3
  • Viki (@birbiyikolsam)

   @arzu teşekkür ederim :)

   1