Hangi Filmi İzlemeli -3

https://www.youtube.com/watch?v=au8vL1idmoU

Dram/Komedi (2015)

Bugün çok samimi bir filmle tanıştırmak isterim sizi. Adı gibi ekşi ve şekerli bir film; Limonata. Ya da ekşi ve tatlının buluştuğu film de diyebiliriz ki bunlar da Serkan Keskin ve Ertan Saban oluyor. Baş rolleri paylaşan ve birbirini ilk defa gören iki kardeşi oynayan ikilinin başarılı performansları bir yana ikisinin de ayrı ayrı bir süper gücü var; samimiyet. İki oyuncu daha önce başka bir projede bir araya geldi mi bilmiyorum ama ortak noktalarının Ali Atay olması zaten iki oyuncunun uyumlu olacağının garantisidir. Ayrı ayı Ali Atay’la iki oyuncu da iş yapmıştı ve iki dizi de -hatta üç- kalbe dokunan ender dizilerdendi. Özellikle Leyla ile Mecnun efsanesinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Mutlu Ol Yeter dizisinde de Ali ve Ertan’ın kaliteli bir ikili olduklarını düşünüyordum  fakat o da reytinglerin kurbanı oldu. Bu filmde de dizideki gibi Makedon aksanıyla konuşan Saban gerçekten çok sempatikti ve tanımadığı birini abi olarak benimseyip onu bulmaya gitmesi de hoş bir hikayeydi. Yerli komediden ziyade festival tadında bir uzun metraj olmuş ve yönetmeni Ali Atay’ın ilk yönetmenlik deneyimi bu film. Filmin senaryosu ise yine Ertan Saban ve Ali Atay’a ait. Kısaca tam bir ekip çalışması diyebiliriz.  

Temelinde drama yatan gülümseten bir hikaye izlemek isterseniz izlemenizi tavsiye ederim. Onlarla tanışmış olan muhakkak bu filmi izlemiştir ve birbirlerine ne kadar uyumlu olduklarının farkındadır. Tanışmayanlar içinse umarım bu yazı bir vesile olur. Hala izlemediyseniz de Mutlu Ol Yeter ve Leyla ile Mecnun şiddetle tavsiye ettiğim yerli iki yapımdır. Bu ekibin işleri sektörün en can alıcı ve kaliteli yapımlarından olduğunu izledikçe anlayacaksınız ve her bölümünde samimiyet duygusunun tadını daha çok alacaksınız.

İşte O Film

  • Limonata

    Limonata

    Makedonya'da yaşayan Suat eski bir tır şoförüdür ve ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşer. Oğlu Sakip'i yanına çağırır ve ölmeden önceki tek arzusunu açıklar. Suat seneler önce İstanbul'da imam nikahı kıyarak bir kadınla evlenmiştir ve bu evlilikten bir çocuğu olmuştur. Ancak Suat bebekken terk ettiği bu çocuğu hiç görememiştir. Ölmeden önce tek dileği Selim adındaki ikinci çocuğunu bulup ondan helallik istemektir. Buna göre oğlu Sakip'ten İstanbul'a gidip kardeşini bulmasını ister. Sakip babasının emektar arabasına atlayıp elinde yalnızca kardeşinin adı ve eski bir adresle İstanbul yollarına düşer. Detaylar

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR

  1. Hazal (@hazal)

    Kusursuz bir film 👌🏼

    2