Yılın son günlerinde hayata veda eden ünlü anne-kız Debbie Reynolds ve Carrie Fisher

Peşpeşe hayata veda ettiler. Önce Star Wars serisinin Prenses Leila’sı Cerrie Fisher, ardından annesi, Dancing In The Rain filminin unutulmaz çıtıpıtı oyuncusu Debbie Reynolds…

Debbie Reynolds, 1950 ve 60’lı yıllarda birçok müzikal ve komedide oynadı. Özellikle “1952 yapımı “Singing In The Rain” müzikalindeki performansıyla tanındı.

 Titanik gemisinden kurtulan Margaret Brown’ı canlandırdığı “The Unsinkable Molly Brown” filmindeki rolüyle Oscar adayı; komedi dizisi Will and Grace’te canlandırdığı rolle Emmy Ödülü’ne aday oldu. 1950’lerde plakları ve şarkılarıyla popüler oldu.

Singing In The Rain

1970’lerde Los Angeles’ta Debbie Reynolds Dans Stüdyoları’nı açtı. Michael Jackson’dan Justin Timberlake’e, Britney Spears’tan Madonna’ya kadar pek çok ünlünün prova yaptığı stüdyo, faaliyetini sürdürmektedir.1970’lerde koleksiyonculuğa başlayan Reynolds, ünlü yıldızların Hollywood filmlerinde kullandıkları giysileri büyük bir koleksiyonun sahibidir.

Kızı Carrie Fisher’ın ölümünden bir gün sonra 28 Aralık 2016’da Beverley Hills’te hayatını kaybetmiştir.

Gelelim Carrie Fisher’a. Cerrie Fisher, Debbie Raynolds’un ilk çocuğu olarak dünyaya gelir. Annesinin ünlü ve şöhretli bir kadın olmasından dolayı kulislerde büyür. Babası Eddie Fisher Cerrie daha küçücükken Elizabeth Taylor’la beraber olmaya başlar ve ailesinden uzaklaşır. Sorunlu ve yalnız başlayan bu cocukluk süreci ileride Cerrie Fisher’ın hayatını olumsuz etkileyeceketir.

Carrie,-Central School Of  Spench and Drama- okulunda 18 ay eğitim görür. İlk filmi Shampoo’da (1975) Warren Beatty ve Julie Christie ile rol alır. Ardından 1977 yılında George Lucas’ın klasikleşmiş efsane bilim-kurgu serisi Star Wars’ın orijinal üçlemesi A New Hope, The Empire Strikes Back ve  Return Of The Jedi’da ve The Force Awawns’da Prenses Leila /General Leila Organa karakterini canlandırarak kariyerindeki en büyük rolünü üstlenir.

Bu rol ile dünya çapında tanınan bir oyuncu ve filmde giydiği “altın bikini” den dolayı erkeklerin uzun süre gözdesi olmuştur.Princess Leila

Bu serinin peşinden The Blues Brothers (1980)  filminde Jake Elwood’un asabi sevgilisi rolünde karşımıza çıkan Carrie ardından  Hannah and Her Sisters (1986), The Burbs (1989), ve When Harry Met Sally (1989).gibi filmlerde rol almıştır. 

Hayatında uyuşturucu ve alkolün etkisi Carrie’nin kariyerini oldukça etkilemiş, oyunculuk kariyerinin en yüksek zamanlarını bu yüzden pek de iyi değerlendirememiştir.

Ancak oyunculuğa TV dizileri ile devam ederken oyunculuktan ziyade senaristlik,yazarlık ve stand-up yaparak kariyerine farklı alanlarda devam Carrie, Bipolar Sendromu hastalığı ile de mücadele etmiş aynı zamanda bu hastalıkla ilgili deneyimlerini de kitap ve gösterilerinde paylaşmıştır.

Son olarak Carrie  Star Wars:The Force Awakens ‘ta oynamıştı ve Star Wars:Episode III’ün çekimlerine devam etmekte idi.

The Force Awakenes

 

Yazar

Daphne (@daphne)

İlk izlediği film E.T olan bir çocuk, o günden beri uzaylıların onu almasını bekliyor.

YORUMLAR

 1. Hazal (@hazal)

  Bir nesil herşeyini kaybediyor, sıra kimde diye geçiyor aklımdan..

  3
  • Daphne (@daphne)

   @hazal İşin kötüsü yeni nesillere çok kalıcı eserler ya da oyunculuklar kalmayacak gibi…

   3