Compton’a geri dönüş!

N.W.A. grubunu biliyor musunuz ? Peki “Fuk da police” şarkısını?

Cevabınız hayırsa önce şu linkten şarkıyı dinleyip , kim olduklarını bir hatırlayın. Eminim en azından kulağınıza aşina gelecek.

Evet evet onlar!

Hafızamızı zorladıysak filme geçelim.

N.W.A grubu 5 kişiden oluşuyor , hepsi de başlı başına efsane isimler ;

Eazy-E , Dr.Dre , Ice Cube , MC Ren , DJ Yella..

Suç , çeteler , uyuşturucu , polisler ve COMPTON!

Filmde üstte bahsettiğim N.W.A isimli çetenin , daha doğrusu müzik grubunun doğuşunu seyredeceksiniz.

Ten renkleri yüzünden polislerden gördükleri ayrımı , yaşam tarzlarını , ailelerini , bu konuma nasıl geldiklerini herşeyiyle anlatmışlar. 

Bir uyuşturucu satıcısı olan Eazy-E’nin başka işlerle uğraşmak istemesi , elinde ki parayla ne yapacağını düşünmesi üzerine Dr.Dre’nin bir plak şirketi kurma teklifine evet demesiyle hikayemiz başlıyor.

Ülkeyi ikiye böldüler

Şarkıların da fazla açık sözlü oldukları için , özellikle ebeveynler tarafından tasvip edilmeyen grup bir çok saldırıya uğrayacak , tabii bir o kadar sevenleri ve sıkı takipçileri olacak.

Filmde ki tanıdık yüzlerden biri de Tupac , bir sahne de tupac’ın kayıt aldığını görecek ve “Ulan tupac mı o ?” diyeceksiniz.

Filmde oynayan aktörler hayatlarını anlattıkları gerçek şahıslara o kadar benziyorlar ki , sanki gerçekten onların çektiği filmi ,  onların kaleminden izliyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz.

Grubun kurulmasından , dağılmasına kadar

Grubun kurulmasından dağılmasına kadar yaşanan tüm olayları işlemişler. Üst üste üç defa hiç sıkılmadan izledim bu filmi. Eğer biraz önceden yaşanan olaylara hakimseniz , her sahneden büyük bir keyif alacaksınız.

Filmin bu kadar hoşuma gitmesinin sebepleri arasında , orjinal müzikler , neredeyse birebir benzeyen oyuncular ve hikayenin güzel işlenişi var.

Şuraya da bir trailer bırakıp , bu şaheseri kesinlikle izlemenizi tavsiye ederek yazımı sonlandırıyorum.

Uyarı : Lütfen filmi dublajlı izlemeyin

 

 

İşte O Film

  • Straight Outta Compton

    Straight Outta Compton

    Compton, Los Angeles'ta yetişen ve hayatlarını anlatan şarkıları ile Hip Hop'u değiştiren Dr. Dre ve Ice Cube gibi müzisyenlerin hikayesi. Detaylar

Yazar

Samet Körpe (@filmozof)

Fantastik dünyaların fantezisini kurmaktan başı ağrımış bir adam..

YORUMLAR

  1. Serenay (@serenay)

    Listeme aldım,ilginç!

    1