GİZLİ DÜNYADAN, GERÇEK HAYATA UZANIŞ

Buradan herkese başta bir merhaba diyeyim.Bu yazı benim ilk yazım.Size orjinal adı ROOM bizde ki adıyla GİZLİ DÜNYA’yı tanıtmaya çalışacağım.2015 yapımı Kanada, İrlanda ortak yapımı filmin yapımcıları Tessa ROSS, Hartley GORENSTEİN, yönetmeni Lenny ABRAHAMSON, başrollerde ise Brie LARSON, Jacob TREMBLAY, senaryo ise Emma DONOGHUE.

  Senaristi en sona bırakmamın nedeni film hikaye olarak çekici geldiğinden senaristi en son ele alayım dedim.Hikayede Joy (Brie Larson) 17 yaşındayken bir sapık tarafından kaçırılıp bahçesindeki kulübeye kapatılıp 7 sene tecavüzüne maruz kalır.Sapıktan da bir oğlu olur Jack (Jacomb tremblay), jack dünyayı 5 yaşına kadar o kulübeden ibaret sanır, En sonunda annesinin bir planı ile kaçarlar. Büyükannesinin yanında jack gerçek dünyayı öğrenmeye başlar.

   Anlayacağınız kadına şiddet ve tacizin ülkemizde de arttığı bir dönemde dram tarzında çekilmiş filmde hepimizin çıkaracağı dersler var.Özellikle annelere sormak isterim Allah korusun böyle bir durumla karşılaşsanız.Çocuğum yeter ki özgürlüğüne kavuşsunda benim yanımda olmasada bi dersiniz yoksa ben onun hasretine dayanamam o yeter ki benim yanımda olsun da esaret olursa olsun mu dersiniz.

Not film notum 10 üzerinden 5’tir.Haftaya bir başka filmle görüşmek üzere.

İşte O Film

 • Room

  Room

  Genç bir kadın tanımadığı bir adam tarafından kaçırılıp yıllarca penceresiz tek göz bir odada tutsak edilir. Kadının bir de Jack adında bir çocuğu olur. Jack 5 yaşına geldiğinde kurtarılırlar ve çocuk hiç görmediği dış dünya ile tanışır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Merhaba, hoşgeldiniz aramıza. Cesaret edip izleyemem herhalde ben bu travmatik filmi. Sevmenin doğası gereği de özgürlüğü seçmek gerekir diye düşünüyorum ama eminim zordur.

  1
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Hoşbulduk @serenay hanım.Kendiniz bilirsiniz ama izlemenizi tavsiye ederim.

  1
 3. İnci (@inci-ozturk)

  Epeydir merak ettiğim, çevremdeki bir çok insanın önce kitabını okuduğu sonra filmini izlediği ama benim izlemeye bir türlü cesaret edemediğim film..

  3
 4. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Fazla acıtasyon sahneleri yok tavsiye ederim