Bu diziyi mutlaka izleyin

Designated Survivor, bugünlerin paranoyalarını doyasıya barındıran bir dizi. Kelime anlamı “Seçilmiş hayatta kalan”. Bunu anlayabilmek için öncelikle, yabancısı olduğum başkanlık sistemlerine bir göz atmam gerekti. Diziye adını veren; Amerika’da yönetimin her koşulda devamlılığını sağlayabilmek adına uygulanan bir yöntemmiş. Başkan ve tüm senato üyeleri birlikte toplantı yapacakları zaman , seçilmiş bir bakan korumalar tarafından güvenli bir yere götürülüp toplantı boyunca saklanıyormuş. Amaç; olası bir saldırıda, yönetimden herkes ölürse, başkanlık görevini devralacak bir bürokratın hayatta kalmasını sağlamakmış.

Ve dizide tam da bu oluyor. Dizi bugünlerin tüm kaygı, güvensizlik ve paranoyalarını barındırıyor. Çok sürükleyici ve güçlü bir konusu var, bölümler ardarda akıyor. Merak uyandırıcı ve 2016’nın en başarılı dizilerinden biri.

Bir terör saldırısı sonrasında, duyduğumuz ve hatta gözümüzle gördüğümüz herşeye karşı her zaman kuşkumuzu sıcak tutmamız gerektiğini anlatıyor. Kesin kanıya varmak aceleyle yanlış kararlar aldırabilir, şüphe duymaktan vazgeçmemeliyiz.

İşte O Dizi

 • Designated Survivor

  Designated Survivor

  Bütün ABD hükümeti ve senatörleri bir patlamada ölünce kabinenin hayatta olan tek üyesi ABD başkanı olur. Detaylar

Yazar

Hazal (@hazal)

Aynı şeyleri izliyoruz, farklı şeyler görüyoruz.

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Jack Bauer rolünden sonra alışamadım ben bu kibar, düşünceli politikacıya.

  1
  • Hazal (@hazal)

   @oya karakterin ruhuna iyi uymuş gibi, ben böyle hissettim izlerken.

  • Oya (@oya)

   @hazal kişisel bir sorundur benimki, fazlaca 24 dizisi izlemişim zamanında.

   2
  • Daphne (@daphne)

   @oya Bu tür kafa karışıklığı bende de oluyor.Karakterle oyuncuyu fazla bütünleştirmişsem başka rolde işim zorlaşıyor.

   2
 2. Arzu (@arzu)

  Çok başarılı ve sarsıcı.Tam da bugünlerin devlet düzeni: kim kime nasıl güvensin.. Oyuncular da çok etkileyici ama takıldığım bir nokta oldu, o da FBI ajanı kadının olayları tek başına araştırma gayretiydi.Yahu telefon denen birşey var, arayıp uyarsana

 3. Arzu (@arzu)

  nedir o her yere arabayla ulaşma gayretin, bilmiyor musun seni öldürürler ve yetişemezsin..En can alıcı yerde sezon sonu oldu, tavsiye için teşekkürler, bir sezonu bir günde gömdüm :)

 4. Ali Öz (@ali-oz)

  Diziyi bilemem ama yazdıklarınız ,yani tarzınız harika…