YEŞİL SOKAK HOLİGANLARI – GREEN STREET HOLIGANS

İlk film paylaşımım olduğu için bayağı bir amatör olarak yazmış olabilirim şimdiden hatam olursa affola :)

2005 yapımı olan Film Hardwart’ ta gazetecilik bölümü okuyan ve  zengin oda arkadaşının başrolümüz Matt’in dolabında yakalattığı eroin yüzünden okuldan atılması ile başlıyor. Okuldan atılan atarlı gencimiz İngiltere’ye ablasının ve eniştesinin yanına geliyor. Eniştesi eski bir Holigan tabi. Kendi halinde olan Matt burada arkadaş edinmeyi ve futbol nasıl izlenir öğreniyor. Asıl önemli olan tarafı Kavga etmeyi öğreniyor :D Bunların hepsini de Eniştesinin kardeşi olan Pete yardımları ile oluyor.

Dostluk nasıl olmalı konusuna vurgu yapan bir film şahsen, ikinci başrolümüz olan Pete’nin yaşam tarzı ile mesleği arasında uçurum var. Yaptığı işi söylemeyeceğim ki izleyince az da olsa şaşırma fırsatımız olsun ;)

Film boyunca neredeyse kavga hiç bitmiyor 2 serisi daha bulunan filmimizi çok öncelerde izlemiştim ama sitede bulunmadığı için ekleme gereksinimi duydum. Diğer serilerini de paylaşmayı düşünüyorum tabi bu tutarsa :)

 

 

İşte O Film

 • Yeşil Sokak Holiganları

  Yeşil Sokak Holiganları

  Harvard'ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltere'ye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar. Detaylar

Yazar

akrep (@akrep27)

İnsanlığın sonu nerede durması gerektiğini bilememekten gelecek.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Hemen alıyorum izleme listeme!

  3
  • Hazal (@hazal)

   @serenay ben de !

   3
 2. Daphne (@daphne)

  Ben de ben de :)

  2
 3. İnci (@inci-ozturk)

  Ben de izleyeceğim..

  2
 4. cantanaydi (@ctanaydi)

  Kötü diyemem ama vasat bir futbol filmi, Amerikalılar futboldan ne anlarlar da futbol filmi yaparlar anlamam. Bu filmden aklımda tek kalan; Pete karakterinin pub girişindeki “Please stop saying soccer” repliğidir.

  4