Beni Unutma Çiçeği Veren Adamın Hikayesi

2011 yılında vizyona girmiş bir aşk filmi; Beni Unutma. Mert Fırat filmleri sevenler aşağı yukarı onun sinema dilini bilirler. Bu da Mert Fırat’ın diğer filmleri gibi sakin duygusal ve romantik olmuş.

Bu filmde Mert Fırat’a baş rolde hepimizin Leyla ile Mecnun’undan Eylül karakteri ile tanıdığı Açelya Devrim Yılhan eşlik ediyor. Olcay ve Sinan kötü ilişki yaşamış kişiler ve ikisi de çıkmazdayken birbirlerine rastlayıp mutlu bir ilişki kuruyorlar, evleniyorlar. Güzel bir aileleri oluyor. Buraya kadar işin romantik kısmı, dramatik kısmıysa Olcay’ın hastalığı. Olcay, çaresi olmayan bir hastalığa yakalanır ve her şeyi unutmaya başlar. Sinan’ın çaresizliği ve her şeye rağmen oğlunu büyütmeye devam etmesi de acıklı tarafı. Benim gibi bu tür film severler için ideal bir yapım.

İşte O Film

 • Beni Unutma

  Beni Unutma

  Aşka ve gerçek sevgiye olan inançlarını kaybetmiş iki kişi karşılaşınca birbirlerine aşık olurlar ama eski sevgililerinin onları bırakmaya niyetleri yoktur. Aşklarına asıl engel ise büyük bir sağlık sorunu olacaktır. Detaylar

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR

 1. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Bizim Türk filmlerinin genel içeriği bu değil mi artık.Ya kadın yada erkek ölümcül bir hastalığa yakalanır.

  3
  • Viki (@birbiyikolsam)

   @karaaslansk 2011 yapımı bir filmden bahsediyoruz o dönemde ölüm teması fazla popülerdi hatırlarsanız çok da yadırgamamak gerekir :)

   2
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  En son geçen sene delibal diye bir filmde de buna benzer bi senaryo vardı.Yani bir türlü değişmeyecek içerikler.

  3
  • Viki (@birbiyikolsam)

   @karaaslansk Delibal filmini izlemedim, çok da doğru bulduğum bir yapım değil açıkcası. Ona nazaran 2011 yılında ölüm teması bence o dönemin şartlarına göre iyi işlenmiş geliyor, tabii seyirci sıkıldı hep aynı hikayeleri izlemekten bu da bir gerçek.

   2
  • Viki (@birbiyikolsam)

   @karaaslansk Delibal’da da aynı tema işlendiyse ve başarısız olduysa zaten bir arpa boyu yol alamamışız demektir.

   1
  • Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

   @birbiyikolsam fazla tutmadı yani delibalda o kadar da reklam yapılmıştı.

   2