BEYAZ SARAY’IN DÜŞTÜĞÜNE İNANIR MISINIZ?

  Selam bu hafta sizlere 2013 ABD yapımı, aksiyon severler için Kod Adı’nın ilk serisi olympus’u aldım.Yönetmenimiz Antonie Fuqua. Yapımcımız ise aynı zamanda başrol oyuncumuz Gerard Butler.

  Mike Banning (Gerard Butler) Başkanın aynı zamanda Beyaz Saray’ın özel koruma ekibinin şefi.Bir gün Başkan ve eşinin olduğu konvoy kaza geçirir.Mike’ın tek kişiyi kurtarma imkanı vardı oda tabiki Başkanı kurtarır bu olaydan sonra Mike görevinden uzaklaştırılır ve masa başı işine verilir.Bu olaydan 18 ay sonra G.Kore Başbakanı, Başkana ziyarete gelir.Başbakanın en yakın danışmanı ve özel koruma şefi hain çıkar Başbakanı öldürüp Başkanı esir alırlar.Olur mu öyle şey demeyin ekip gayet hazırlıklı gelmiş bunun yanında ABD’nin güvenlik zaafiyeti de eklenince oluyor izleyin görün diyorum.Başkanı tabi ki yine eski koruması Mike kurtaracak.

   Kendim de biraz uçuk senaryo olmuş ama iyi iş başarmışlar dedim.Acaba bizde de yapımcılar çıkıp o kadar terör olayı yaşanırken hazır hikayeler varken, Türk yapımı aksiyon filmi çekerler mi?Çektiler diyelim senaryoyla ilgili ileride bir terör olayı yaşansa senaristi rahat bırakır mıyız, yoksa canım bu film adam hakkını mı verdi deriz.Film notum 10 üzerinden 9.En kısa zamanda Allah kısmet ederse 2.serisi KOD ADI LONDRA’yı yazmayı düşünüyorum.

SAĞLICAKLA KALIN

İşte O Film

  • Kod Adı: Olympus

    Kod Adı: Olympus

    Teröristler Beyaz Saray’ı ele geçirdiklerinde, gözden düşmüş bir Gizli Servis Ajanı olan Mike Banning (Gerard Butler) Amerika Birleşik Devletleri başkanını kurtarmak için işe koyulur. Yönetmen Antoine Fuqua (Training Day) tarafından çekilen heyecan dolu ve ustaca yapılmış bir aksiyon gerilim filmi. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR