Bir kez de kurtulmasak

Sonuç hep aynı; uzaylılar saldırıyor birisi kurtarıyor, teröristler saldırıyor birisi kurtarıyor, doğal afet oluyor birisi kurtarıyor, meteor geliyor birisi kurtarıyor. Öyle ya da böyle sonunda birisi illa kurtarıyor.

Peki ya kurtulamasaydık? Ya sonumuz gelseydi? Bir senaryoda da bu olmasın mı? Bir kez olsun “Sonunda nasılsa kurtulacaklar” demeden izlemesek mi? Bence asıl yaratıcılık budur, hayal gücü budur.

İnsanlık kurtulduğunda sonuç belli; ne kadar yara almış olursa olsun yeniden ayağa kalkıyor, bir şekilde eskiye dönüyor. Peki ya bir seferinde de insanlık ortadan kalkarsa? Yeni türler, yaşam formları ve yepyeni bir dünya ortaya çıkarsa?

Vardır muhtemelen böyle bir ya da birkaç film, ben bilmiyorumdur, var mı bilen?

Yazar

cantanaydi (@ctanaydi)

twitter: @cantanaydi

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Gezegenin canına okuyup, türümüzün devamı için Mars’a koloni kurmak zorunda kaldığımız senaryolar iş görür mü? Aaa ama senaryo değil gerçek miydi yoksa bu? Yazınızı okuyunca aklıma Cosmos adlı belgesel geldi ama Mars da izlenmeli.

  3
 2. Oya (@oya)

  Biz gittikten sonra yeni yaşam formlarının oluştuğu kısımla ilgili bir senaryo ise ben de duymadım, çok ilginç olurdu, ben izlerdim.

  3
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @oya insanlık kendi sonunu illa getirecek, ben ondan sonrasını merak ediyorum, onunla alakalı bir yapım olsa da izlesek fena olmazdı di mi?

   3
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @oya çok teşekkür ederim, ilk fırsatta izleyeceğim

   1
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @oya seyrettim, hamam bocekleri yokolusumuzu halay cekerek kutlayacakmis :))

   1
  • Oya (@oya)

   @ctanaydi :) Vahşi hayvanlar şehirlerde takılacak, bir süre sonra da her yer yemyeşil olacakmış, gayet güzel bir senaryo/gerçek.

   1
 3. aysesel (@aysesel)

  Bu saatten sonra ancak uzaylilar kurtarir bizi diye dusunuyorum.

  4
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @ilker ilk fırsatta deneyeceğim, teşekkürler

   1
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @aysesel aklı olan uzaylı bu gezegene bulaşıp dert almaz başına, çekilmez valla :))

   2
 4. aysesel (@aysesel)

  “The bright side of the planet moves toward darkness And the cities are falling asleep, each in its hour, And for me, now as then, it is too much. There is too much world.” Czesław Miłosz, The Separate Notebooks

  2