TİRANLARIN DÜŞMANI TRİS

Merhaba arkadaşlar bu hafta size Uyumsuz filminin 3.serisi Uyumsuz Serisi Yandaş’ı tanıtmaya çalışacağım.Filmimiz 2016 tarihli ABD yapımı.Bilim Kurgu ve aynı zamanda Aksiyon sevenlere tavsiye edilir. Başrollerde güzel kızımız Shailene Woodley yani Tris ve sevdiği çocuk Theo James yani Four var.Ama size tavsiyem filmin ilk iki serisini izlemediyseniz izleyip ardından bu filmi öyle izlemenizi öneririm.

   Chicago’yu bu sefer Four’un annesi ele geçiriyor.Gücü elde edince Four’un anneside tiranlaşıyor ve halkın duvarın arka tarafına geçmesine izin vermiyor.Yasakları Tris ve Four dinlerler mi yeter ki birşeyi yapmayı kafaya koysunlar.Duvarı aşıp kuruculara ulaşırlar ama duvarın arkası bekledikleri gibi çıkmaz.Duvarın arkasında da insanlara önem vermeyen Devid’le tanışırlar olaylar ondan sonra başlar.Gerisini ben getirmeyeyim yoksa bir heyecanı kalmayacak izleyin işte :)

  Sizlere soruyorum arkadaşlar sizleri esaret altına almaya çalışsalar direk kabullenir misiniz yoksa sonuna kadar mücadele eder misiniz ? Filmin ilk bölümü için aklıma bu soru takıldı.İkinci sorum, size ve etrafınızdakilere 2.sınıf muamelesi yapılmaya kalkışılsa ne hissedersiniz.

Filmin notu 10 üzerinden 6. Haftaya güzel bir filmle daha buluşmak üzere SAĞLICAKLA KALIN.

İşte O Film

 • Uyumsuz Serisi: Yandaş

  Uyumsuz Serisi: Yandaş

  Uyumsuz’da sistemi alt üst eden bilgileri ortaya çıkardıktan sonra, Tris ve Dört’ün, Şikago’yu çevreleyen duvarların dışına kaçması gerekmektedir. Hayatlarında ilk defa, bildikleri tek şehri ve akrabalarını bırakmak zorundadırlar. Dışarı çıktıklarında, yeni öğrendikleri gerçekler karşısında eski bildiklerinin hiçbirinin geçerliliği kalmaz. Tris ve Dört’ün, Şikago duvarlarının arkasında devam etmekte olan ve bütün insanlığı tehdit eden savaşta kimden yana olacaklarına hızlı bir şekilde karar vermesi gerekmektedir. Tris hayatta kalabilmek için cesaret, sadakat, fedakarlık ve aşk arasında imkansız bir seçim yapmaya mecbur bırakılır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. aysesel (@aysesel)

  Ben çabuk gaza gelen biri olarak çevremden güç alırsam savaşırdım diyorum ama ortama da bağlı.

  1
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Ortamın nasıl olması gerekir sizin için

  • aysesel (@aysesel)

   @karaaslansk benimle benzer duyguları paylaşan ve benzer tepkiler vereceklerini umduğum insanlarla birlikte mücadele ederdim.

   1
 3. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Cesaretliyimdir, ama cesaretten anladığımız şey çok farklı olabilir. İyi üçlemeydi bu arada. Ben 7 verirdim.

  1
 4. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Özgürlüğünü elinden alsalar cesaret edebilir misiniz ?