İtirazım var böyle sektöre.

İtirazım var böyle saçma sapan işlere.İyinin yükseltilip,kötünün alçaltığı bi dizi sektörü istemiyorum,onlar da insan lan,onlara da şans verin.

Burak Aksak çok sevdğim bi senarist.Kuzeni uçak mühendisi oldu,o ise bi dersi yüzünden liseyi bitiremedi,herkes onu horladı,dışarıda kaldı ama o yılmadı.Ben kendimi anlatırım dedi,Leyla ile mecnun u yazdı ve de oldu.Sonrasında patladı,şu anda Türkiyenin en iyi senaristleri arasında.

Yılmayın,ezilmeyin,korkmayın…

İtirazım var 2 saat süren diziye -set ekibi de insan,oyuncular da insan,İtirazım var gösteriş yapan dizilere,İtirazım var Porshceye binip,seyircinin aval aval baktıgı Medcezir gibi saçma salak dizilere,İtirazım var anlam kargaşasının oldugu dizilere,İtirazım var diziyi çekmek için her türlü saçmalıgı yapan dizilere,İtirazım var “baba” raconunu kullanıp seyircileri tripten tribe sokan dizilere,İtirazım var”Gani Müjde”gibi saçma senaristelere.

İtirazım var.

 

 

 

Yazar

Doğukan Aktaş (@dogukan-aktas)

Yazdım, yazmasam ağlayacaktım..

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  İçimden geçenleri yazıya dökmüşsünüz, teşekkürler!

  1
  • Doğukan Aktaş (@dogukan-aktas)

   @serenay Sağolun,içimden geçenleri yazmaya çalıştım.

   1
 2. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Bizde bu işlerin hiç ortası yok, ya halkın nabzına gidelim düsturuyla ipe sapa gelmez seviyesizlikler çıkarıyoruz, ya da ‘aristokrat’ gibi davranıp piyes vari öğütleyici-itici, ‘doğru ahmet’ tarzı soğuk işler çıkarıyoruz.

  2
 3. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Leyla ile Mecnun gibi arada bir bunu kıran sıradışı çıkışlar oluyor, onlar da parlak bir zeka göstergesi oluyor. Arada bir türk dizi kültürünün yaygarasına doğru sapmalar yaşadıysa da, bütünsel anlamda eşsizdi..

  1