GURURUN MU? YOKSA SEVDİĞİN KADIN MI?

Merhaba arkadaşlar bu hafta farklılık yapıp yabancı film değilde izlemeyenler için  elimden geldiğince size Türk yapımı olan Deliormanlı’dan bahsetmeye çalışacağım.Filmin etiketinden bahsedeyim biraz 2016 yılında çekilen filmin yapımcılığını son yıllarda dikkatimizi çeken TAFF Yapım üstlenmiş, yönetmen ve senarist koltuğunda Murat Şeker var .Başrollerde Sarp Levendoğlu (Şahin Türkyılmaz nam-ı diğer deliormanlı) Birce Akalay (Hülya Yiğit) ve Gürkan Uygun (Tahsin Kaya) ile karşılaşıyoruz.Filmimiz spor, aksiyon ve aşk ağırlıklıdır.

   Şahin Türkyılmaz Avrupa şampiyonu boksörümüz, 5 yıl önce Tahsin Kaya’nın organize ettiği ünvan maçının öncesinde Deliormalı Tahsin Kayadan şike teklifi alır, Deliormanlı teklifi kabul etmeyip rakibini yener.Maçın sonunda evine giden Deliormanlı eşinin cansız bedeniyle karşılaşır.Eşini şike teklif eden aynı zamanda mafya lideri olan Tahsin Kaya öldürtür.Bu olaydan sonra Deliormanlı boksu bırakır.Hülya ise hikayeye nasıl dahil olur derseniz.Hülya Yiğit ana haber sunucusudur, bir gün canlı yayında başına bir kaza gelir ve sunuculuktan alınır ve spor bölümüne verilir.Sıradan spor muhabirliği yapmaya hiç niyeti olmayan Hülya araştırmaları sonucunda ilginç bir hikayesi olan Deliormanlıyla Röportaj yapmaya karar verir.Deliormanlı ise hiç de röportaj yapılacak birine benzemiyor, Hülya de pes etme duyularını aldırmış bir habercidir.Deliormanlı ve Hülya, Deliormanlının annesinin kanser olduğunu öğrenirler tedavisi için 100 bin liraya ihtiyaç vardır.Bu parayı bulabilmek için hikaye başlar gerisini getirmeyeceğim merak ettiyseniz açınız ve izleyiniz.

 Başlığa gelince bayanlar için aşk olmaz mı yoksa film çok sıkıcı olurdu değil mi tabi ki aşk da var.Bir taraf da sevdiğiniz kadının hayatı olsa diğer tarafta da milyonların önünde dayak yemek olsa ne kadar zor bir seçim olurdu değil mi? hemde bir şampiyon için.Bu filmi seçmemin nedeni biraz Hollywood tadında bir film olduğundan seçtim Notum ise 10 üzerinden 7’dir.Haftaya güzel bir filmle daha görüşmek üzere SAĞLICAKLA KALIN.

İşte O Film

  • Deliormanlı

    Deliormanlı

    Savaş Türkyılmaz, "Deliormanlı" lakaplı, Avrupa şampiyonu milli bir boksördür. Karısı öldükten sonra ringleri bırakan Deliormanlı, ortadan kaybolur. Annesinin tedavi masraflarını karşılamak için ringlere geri dönme kararı alan Deliormanlı'nın yolu, kendisiyle röportaj yapmak isteyen ünlü televizyoncu Hülya Yiğit ile kesişir. Büyük final maçına hazırlanan Deliormanlı ve Hülya'nın bu yoldaki en büyük engeli ise ünlü menajer ve mafya babası Tahsin Kara'dır. Ayrı amaçlar için aynı yola çıkan ikiliyi, aksiyon, dram ve aşk dolu bir macera bekliyordur. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR