Babalarının Günahını Neden Çocuklar Çeker

  Merhaba bu hafta size gerilim, gizem türünde Ölüm Treni’ni (Backtrack) tanıtmaya çalışacağım.İlk olarak filmin etiketinden bahsedeyim.Avustralya’ya ait 2015 de çekilmiş film tamamen Michael Petroni’ye ait filmin yapımcısı, yönetmeni, senaristi Petroni olduğundan bu şekilde bahsettim.Başrolde ise Adrien Brody oynuyor.

  Küçük kızını kaybetmiş psikolog Peter Bower’in (Adrien Brody) hayatı altüst olur.Peter’in psikolojisi bozulmak üzeredir neden derseniz kendisine gelen hastalarının hepsi gizem doludur.Hastalarını araştırdığında yıllar öncesi 12 Temmuz 1987’de öldüklerini öğrenir.12 Temmuz kendisinin çocukluğunda başından geçen önemli bir olayın günüdür.Ne pahasına olursa olsun bu olayı çözmeye kararlıdır Peter devamını sizler izleyerek getirin arkadaşlar filmin gizemi kaçmasın.

  Filmde Peter bir psikolog olduğu halde Korlhberg’in Ahlak gelişiminin 3.evresi olan İyi çocuk olma eğiliminde takılı olduğunu görüyorum kendini yetirmiş bir insan kararlarında 6.evre olan evrensel ahlak düzeyinde olmalıdır ama işte her insanın zaafı oluyor.Bu çocuk ne saçmalıyor demeyin açayım biraz bir olaya şahit oluyorsunuz olayın sonunda 47 kişi hayatını kaybediyor bunun tek sorumlusu babanız,  babanızda olsa onu korumak için iyi çocuk mu olursunuz.Benim vicdanım beni rahat bırakmaz deyip olayı yetkililere bildirip evrensel ahlak düzeyinde mi hareket edersiniz.Vicdanın seni tabi ki rahat bırakmaz bir kızın tecavüz edilerek öldürülmesine göz yumarsanız, Allah büyük senin kızında gözlerinin önünde acı bir şekilde can verir Peterciğim.

Filme verdiğim not ise 10 üzerinden 8’dir kesinlikle tavsiye edilir.Haftaya görüşmek üzere SAĞLICAKLA KALIN.

İşte O Film

  • Ölüm Treni

    Ölüm Treni

    USA Today'in "The Sixth Sense'i seviyorsanız bu film tam size göre" şeklinde tanımladığı filmde Oscar ödüllü Adrien Brody'ye Jurassic Park'ın yıldızı Sam Neill eşlik ediyor. Psikolog Peter (Adrien Brody), trajik bir kazada küçük kızını kaybetmiştir. Acı ve suçluluk duygusu ile baş etmeye çalışan Peter, hastalarında karanlık duygular ve tuhaflıklar fark etmeye başlar. Parçaları birleştirince hastalarının 20 sene önce aynı gün ölmüş olan insanların hayaletleri olduğunu fark eder. Bu korkunç gerçek, Peter'ı geçmişte saklı kalmış sırları çözmek üzere sürprizlerle dolu bir yolculuğa sürükleyecektir. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR