Hakimiyet erkeklerde, savulun…

Çok enteresan bir rüya gördüm dün gece, sabah ilk iş sizlerle paylaşmak istedim ama işten güçten ancak fırsat olabildi. Bir şekilde senaryolaştırılabilse şahane olabilir aslında, büyük gişe yaparız…

2200 küsurlu yıllardı; gezegenimiz tüm doğal kaynaklarını neredeyse tüketmiş ve başta su olmak üzere birçok kaynak için savaşlar yapılıyordu. Yaşam bugünden çok farklıydı; herkes büyük kentlerden uzaklaşmış, su kaynaklarına yakın deniz kenarları ve dağ eteklerinde yaşıyordu.

Buraya kadar normal aslında, henüz anormal kısma gelmedik, bunlar zaten olacağına 100% inandığım şeyler.

Gelelim enteresan kısmına; sınırlı doğal kaynakların yönetimi, paylaşımı ve kullanım hakkı sadece erkeklerdeydi. Evet evet yanlış okumadınız; başta su olmak üzere tüm doğal kaynakların ne şekilde kullanılacağı hakkında tüm kararı erkekler verebiliyordu, kadınların konuyla alakalı herhangi bir söz hakkı yoktu.

İşte işin trajikomik kısmı da bu noktada başlıyor; erkeklerin yüzyıllar boyunca işten saymadığı ve değer vermediği aktiviteler de “artık” kendilerine kalmıştı.

Daha sonra uyandım, ardından neler oldu bilemiyorum ama muhtemelen çok büyük bir kaos yaşandı. Aslında baya komik sahneler olmuştur, dediğim gibi bunu senaryolaştırmak lazım.

İşin özü olarak tüm hemcinslerime sesleniyorum; kadının değerini bilelim arkadaşlar, onlar olmadan becerebileceğimiz şeyler o kadar az ki…

Yazar

cantanaydi (@ctanaydi)

twitter: @cantanaydi

YORUMLAR

 1. aysesel (@aysesel)

  Belgesel ve apokaliptik filmleri biraz fazla kaçırınca bana da görünüyor bu benzer rüyalardan. Kadınların birlikte yaşarken mutlu ve üretken olabileceklerini düşünüyorum ama sonsuz gücü ele geçiren erkeklerden kaçabilirler mi düşünmek bile istemedim.

  5
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @aysesel bugün petrol için yapılan, gelecekte de su için yapılacağına inandığım savaşlar bile 5-6 gün kendi başına yaşamaya kalkacak erkek hakimiyetinin çıkaracağı kaos yanında küçük kalır. Düşünmesi bile ürkütücü…

   4
  • cantanaydi (@ctanaydi)

   @arzu sorunsuz devam eden tek şeyin halay oluşu da iyi tabi :)

   6
  • Arzu (@arzu)

   @ctanaydi :)))