Çilek Tarlasından, Altın Portakala

   Arkadaşlar bu hafta size 2016’da senaristliğini, yönetmenliğini Atalay Taşdiken’in üstlendiği Arama Motur’unu tanıtmaya çalışacağım.Komedi tarzında Altın Portakalı son anda kaçırtan bir film.

    Film Konya’nın Hüyük İlçesinin İlmen ve Çavuş Beldelerinde geçiyor.Köyde Musa dededen tutun, belediye başkanına kadar herkes başkanın oğlu Sırrının internetinden medet bekliyor.Kim ne arıyorsa Sırrıya koşuyorlar.Filmin senaryosu o kadar da etkileyici değil.Sahnelerde kaliteli değil.Tahminim yapımcı bu filmde 100 bin liradan fazla masraf etmiş değildir.İçinizden niye bu filmi yazdın o zaman arkadaş diyorsanız.Arkadaşlar bu film tamamen amatör oyuncularla çekilmiş.İçten. samimi bir film olmuş sahneler hep doğaçlama.Film benim beldemde geçtiğinden filmi yakından takip ettiğim içinde bu filmi konu almamın nedenlerinden biri.Filmin başrol oyuncusu Musa dayıyla Altın Portakal sonrası görüşmüştüm bana : ”Yeğen sabah çilek tarlasındaydım yapımcı tarlaya gelmiş hadi Antalya’ya gidiyoruz dedi, bayi bir berbere gidip sakalımı düzelttireyim öyle gidelim dedim.Yok dedi beni sahneye böyle çıkardı.” dedi.Çilek tarlasından Altın Portakal’a başlığını anladınız mı şimdi.Film notum 10 üzerinden 5,5 biraz da torpil yapayım dedim.

Haftaya görüşmek üzere SAĞLICAKLA KALIN.

İşte O Film

 • Arama Motoru

  Arama Motoru

  Herkesin bir şeyler aradığı Anadolu coğrafyasıyla teknolojik bir yapı olan arama motoru arasında kurduğu ortaklıktan hareketle ironik bir mukayese denemesine girişen film, profesyonel oyuncu olmayan gerçek kişilerle ve çoğunlukla doğaçlama çekilmiş. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Oyuncuların doğallığı bu filmi izletiyor. Benzinlikte bir gün bizi de anons ederler mi ki :P

  3
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @kemikkadin izde izlemişsiniz bu filmi :) Oradaki sefil burada memurmuş.Düğünümde oyun sözü aldım.

  2
  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @karaaslansk :)) film garip bir tesadüfle karşıma çıkmıştı, çok duyulmadı sanırım.

   1
  • Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

   @kemikkadin yok fazla duyulmadı TRT’de oynadı bir defa.Altın Portakal’ı alabilseydi kaderi biraz değişirdi herhalde.

   1