MUTLAK İZLENMESİ GEREKEN BİR FİLM…

Geçtiğimiz günlerde 2016 Oscar Ödülleri adayları açıklandı. Yaşamın Kıyısında Filmi 6 dalda adaylığı ile dikkat çeken filmlerden biri olmayı başardı. Orjinal adı Manchester by the Sea olan film aralık ayında Amerika’da vizyona girdi ve izleyenlerden tam puan aldı.

Filmin yönetmen ve senaristliğini Margaret ve New York Çeteleri filminden tanıdığımız Kenneth Lonergan üstleniyor. Oyuncu kadrosunda, filmdeki göz dolduran oyunculuğu ile Golden Globes drama dalında en iyi aktör ödülünü alan Casey Affleck, güzel oyuncu Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges yer alıyor.

Filmde bir amca ve yeğenin dramatik hayatları anlatılıyor. Sıradan işler yaparak yaşamını sağlayan ve yalnız yaşayan Lee, abisinin rahatsızlandığı haberi üzerine yıllar önce terk ettiği şehire dönmek zorunda kalır. Abisinin ölümü ile Lee’nin yaşamı alt üst olur. Yeğeninin bütün sorumluluğu onun üstüne kalmıştır. Yıllar önce kaçarak gittiği bu şehirde şimdi büyük bir sorumlulukla başa çıkmak zorundadır. Bu zorluğun yanında bir de geçmişi ile yüzleşecektir.

Gerçekci hikayesi ve güçlü oyunculuklarla dikkat çeken film, 2016 yılının en iyi filmleri arasında yerini aldı. İzleyiciye yaşamını sorgulatan, dramın ve acının had safhalarda olduğu film bakalım Türk izleyicisini de ağlatmayı başarabilecek mi?

 

KAYNAK: http://film.yazarokur.com/yasamin-kiyisinda

Yazar

yuceloz (@yuceloz)

Edebiyat, şiir, müzik ve kültür-sanat vazgeçilmezim...

YORUMLAR