Hırsız ve Polis, Fransız Derin Devletine Karşı

Bu haftaki filmimiz 2016 yapımı, aksiyon filmi başroller de İdris Elba yani ajan Briar ve Richard Madden filmde Michael (yankesici) olarak karşımıza çıkıyor.Unutuyordum ve güzel kızımız Charlotte Le Bon var.

  Filmin konusu Fransız İstihbarat Başkanının kendi Merkez Bankalarını soymaya kalkışması.Bunun içinde kaos çıkarmaya kalkar.Güzel kızımız Le Bon’u da kullanırlar.Kızın eline saatli bomba verip boş bir iş merkezinde patlatmasını isterler, kızımız iş yerine vardığında temizlikçiler olur kızımızın yüreği el vermez dışarı çıkar ve durumu bildirir yinede patlatmasını isterler o da bombayı nehire atacağını söyler.Bombanın içinde bulunduğu çantayı yanına koyup merdivenlere çöküp kara kara düşünür kızımız.Michael burada devreye girer çok yetenekli bir yankesicidir, kız fark etmeden çantayı alır kaybolur çantanın içindeki telefonu aldıktan sonra çantayı çöpe bırakır ve dört kişinin ölümüne neden olur.Suç Michael’in üzerine kalır.Bu olayı Briarın çözmesini isterler ve bu işten şüphelenen Briar, Michael birlikte Fransa’nın içindeki derin devleti ortaya çıkarırlar.

Bizim ülkemizde de bu tür yanlış giden olaylar kesin vardır.Birileri çıkıp bu kalitede bir film çekebilir mi çekti mi sinemalarda oynatabilir mi?Kaos çıkarmak için Fransa’da ki müslümanlara nasıl iftira atıldığı filmde işlenmiş.Bizim ülkemizde de iftiraya uğrayıp mağdur olmuş diğer mahallenin insanları muhakkak vardır bizde bunları konu edebilir miyiz?Bir de gördüğüm istihbarat başkanlarına sınırsız yetkiler verildiğinde bu yetkileri hangi pis işlerinde kullanabileceği de anlatılmış.Fransa’yı tesadüfen Amerikalılar kurtardı. Bizi de böyle bir durumda Fransızlar kurtarır herhalde artık.Ben yine çok konuştum hepinize iyi geceler.

Film notum 10 üzerinden 8

İşte O Film

 • Baskın Günü

  Baskın Günü

  Eski bir CIA ajanı Fransa'da terörle mücadele için genç bir dolandırıcı ile beraber çalışmak zorunda kalır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Idris Elba aşkına izlerim.

  3
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @serenay O kadar çekici birine benzemiyor ama :) senaryo fena değil.

  1
  • Serenay (@serenay)

   @karaaslansk Sadece tipi değil oyunculuğunun da aşkına izlerim :)

   1
 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Oyunculuğuna bende saygı duydum @serenay

  1