Benden Uyarması Tek Başınıza İzlemeyiniz

  Siz Oscar’da Moonlight karmaşasını tartışırken, ben uykumu yarılamıştım.Uykumda susamıştım kalkıp su içeyim dedim ne yazık ki odamda su kalmamış.Üşenmeden mutfağa gideyim dedim, iki katlı evimde tahta merdivenlerden iniyorum gecenin sessizliğinde adımlarımın sesini duyuyorum korka korka mutfağa varıyorum suyumu içerken gözlerim mutfağın penceresinden dışarıya kayıyor.Gece in cin top oynuyor musluktan tek tek akan damlaların sesi ile dışarıdaki salıncağın ileri geri gitmesinden gelen zincir sesi geliyor kulağıma ama dışarıda en küçük bir rüzgar yok dikkatlice baktığımda salıncakta bir gölge görünüyor.Orada korkudan tüylerim diken diken oluyor hızlıca kaçıyorum birde ne göreyim salonda ki koltuğumuzda biri oturuyor seçemiyorum, tahta merdivenlerden koşabildiğim kadar hızlıca yukarıya odama koşuyorum  ama gölge peşimi bırakmıyor.Korkuyla bir çığlık atıyorum annem geliyor salonda koltukta biri olduğunu söylüyorum annem korka korka gidiyor ne görsün koltuktaki ablam ama hiç ses vermiyor meğerse ablamın ruhunu şeytan ele geçirmiş.

 Yukarıdaki paragraf hakikaten bir senaryo arkadaşlar 1977’de İngiltere’nin Kuzey’inde gerçekleşmiş bir olaydan alınmış.2016 Abd yapımı Korku Seansı 2 de işlenmiş bir hikaye. Başroller de Vera Farmiga  (Lorraine) ve Patrick Wilson (Ed)  var. Lorraine ve Ed kilisenin bu tür olayları çözmesi için yardım aldığı karı kocadır.Başlıkta belirttiğim gibi tek başınıza izlemeyin bu filmi gerilim ve korku türünde gayet kaliteli bir yapım olmuş.Bu filmin birinci serisi de gayet güzeldi onuda tavsiye ederim.

Bizde yerli korku, gerilim filmi çekiyoruz ama bu kadar iyi olmuyor.Aradaki farkları size yazayım.Herkes aynı yemeği yapabilir ama yağın, tuzun oranını kim daha iyi ayarlarsa onun ki lezzetli olur.Yabancılar yaparken sahnelerde ki arkadan verilen fon sesleri bile insanın tüylerini diken diken etmeye yetiyor ve de sahnelerde baya bir emek çekiyorlar.Bizler cinlerin üzerinden gidip, cinlerden sonunda cinci hocalardan kurtulurken.Onlar ya şeytan yada ölmüş birinin ruhu üzerinden gidip Saddettin Teksoy araştırmacılığı ile ele geçiren ruhu bulup kilisenin desteği sayesinde kurtarıyorlar.Bizlerde onlarda sonunda manevi değerlerle bu tür belalardan kurtulabileceğimizi vurguluyoruz.

Film Notum 9/10’dur.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

İşte O Film

 • Korku Seansı 2

  Korku Seansı 2

  Lorraine ve Ed Warren, 4 çocuğuyla lanetli bir evde yaşayan bir anneye yardım etmek için kuzey Londra'ya gider. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Oya (@oya)

  Öf ben yazıyı okurken bile korktum. Bu filmi ancak ve ancak kalabalık bir ortamda ciddiye almadan izleyebilirim.

  7
 2. Hazal (@hazal)

  Çocukken korku filmi izleyebiliyordum, artık korkuyorum :)

  4
 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Korkuttuğum için hepinizden özür diliyorum :)

  6
 4. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @arzu senin paylaştığın haberi daha önce görmüş olsaydım tek başıma izlemezdim herhalde.

  3
 5. Kemik kadın (@kemikkadin)

  korkudan koltuğa yumulduğum halde kapatamamıştım.. sürprizlerle giden bir film değil ama sürükleyici.. korku filmi sevenler mutlaka izlesin..

  6
 6. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @kemikkadin sürpriz olan Ed’in ölmemesiydi.

 7. İnci (@inci-ozturk)

  İlki de ikincisi kadar güzeldi.. Ama ikinci muhteşem.. Türü sevenleri fazlasıyla tatmin ediyor.. Uzun süre korku filmi izlemeye ihtiyaç duymamıştım..:))

  3
 8. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @inci-ozturk ilkide hakikaten çok güzeldi. Orada bir anne kızını öldürüyordu neredeyse .

  2
  • İnci (@inci-ozturk)

   Spoiler.. :))) Şaka bir yana ‘Yaşayan Ölüler’ ve ‘Halka 1’den sonra izlerken en korktuğum film’ Korku Seansı 2′ oldu.. @karaaslansk

   3