Sana Pes Etmek Yakışmadı Will

Benim gibi birisi size bir aşk öyküsü anlatmaya çalışacak, konuyu yaşayarak anlatamazsam kusurum affola.Will Traynor (Sam Claflin) yakışıklı, zengin, başarılı yaşamaktan zevk alan bir kişiliktir.Talihsiz bir kaza sonrası omzunun altından itibaren hiçbir yeri tutmamaktadır ve tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştur.Louisa Clark ( Emilla Clarke) ise  kafede garsonluk yapan hayatta bir başarısı olmayan ailesinin maddi durumundan dolayı lisans eğitimi almak yerine  ailesine katkı yapmak için çalışmayı tercih etmiş, hayattan bir beklentisi olmayan ama yaşamaktan zevk alan hayat dolu bir insandır.Louisa kafeden kovulur bir gün yeni bir iş bulmak zorunda kalır, iş kurumu Will’e dolgun maaş ile bakıcı arandığını söyler ve Louisa işe başlar.Will, ilk günlerde Louisa’ya ters davranır.Louisa ailesinin durumu kötü olmasa işi bırakmayı düşünmüştü sabırla devam eder.Sonunda pozitif enerjisi Will’i de etkiler.Birlikte alt yazılı film izlemeye başlarlar, at yarışına giderler.İkiside birbirine farkettirmemeye çalışsalarda  birbirlerine çoktan gönüllerini kaptırmışlardır.Herşey yolunda gidiyor derken Louisa kendini Will’in ailesi Will’i ölüm kararından vazgeçirip Will’in hayata yeniden bağlanması için işe aldıklarını öğrendiğinde hayatı kararır.Louisa Will birbirlerini çok sevdiği halde Will kararından vazgeçmez sebebi ne derseniz Louisa’nın ileride pişman olmasından korkması ve yatalak biri olduğundan Louisa’yı mutlu edemeyeceği düşüncesidir.

 Amerikan dram, aşk konulu filmimizde konuyu biraz üstünkörü geçtim ama ne kadar yazarsam yazayım anlaşılmaz çünkü aşkın yaşanması gerekiyor değil mi?Onun için ”Senden Önce Ben” filmini kesin izlemenizi öneririm.İzleyerek yaşanır mı aşk derseniz  yine doyurmaz illaki yaşamanız gerekiyor derim.Aşkın nereden geleceği belli olmaz kapınızı daima açık tutun.Yanında yaşamaktan zevk alıyorsanız, saatlerin yanında saniye gibi geçtiğini hissetiğiniz insanı kaçırtmayın derim bu fırsat bir daha gelmez.Üff yine ne saçmalıyorum değil mi?  ne dediğime bakmayın hayatı sevmeye bakın halinize şükredin.Film notum 8/10’dur.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere SAĞLICAKLA, MUTLU KALIN.

İşte O Film

 • Senden Önce Ben

  Senden Önce Ben

  Louisa "Lou" tuhaf bir İngiliz kırsal bölgesinde yaşamaktadır. Yaşamında bir yön bulamamış, garip ve yaratıcı olan 26 yaşındaki Lou, kıt kanaat geçinen ailesine yardım etmek için bir işten diğer işe koşturmaktadır. Onun normaldeki neşeli görünüşü, şehir içindeki 'Şato'da' çalışmaya başladıktan sonra, sınanmaya başlar. 2 yıl önce trafik kazası geçirerek tekerlekli sandalyeye mahkûm olan ve bunun ardından dünyası tamamen kararan Will Traynor'in bakıcısı ve yardımcısı olur. Daha önce sahip olduğu maceracı ruhundan eser kalmayan Will, iyiliğe inanmayan ve pes etmiş birine dönmüştür. Ta ki Lou, ona hayatın değerli olduğunu göstermeye karar verene kadar. Beraber atıldıkları bir sürü maceranın yanında, Lou ve Will birbirlerinin hayatlarında ve kalplerinde yaratabilecekleri değişikliklerin, her ikisinin de hayal edebileceğinden fazla olduğunu fark ederler. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. İnci (@inci-ozturk)

  Sinemada aşkla izlediğim bir film olmuştu.. İzleyiciler arasında tekerlekli sandalyeli birinin olması daha fazla etkilemişti..

  3
 2. İnci (@inci-ozturk)

  Bu arada Will !! Bizi gerçekten çok üzdün..

  3
 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @inci-ozturk sizce Will kendini mi düşündü yoksa aşkı için mi ölümü seçti.

  2
  • İnci (@inci-ozturk)

   Aşkı için ölümü seçti bence.. Yaşamak istemiyordu zaten ama aşık olmak onu daha fazla etkiledi.. @karaaslansk

   3