Bahçedeki Komşu…… .

The Lady in the Van’ın yönetmenliğini Nicholas Hytner yapmış.. Alan Bennett senaryoyu önce oyun olarak yazmış… Oyun 1999 yılında tiyatro olarak Queen’s Theatre’da ve 2009 yılında BBC Radio4 uyarlaması olarak yine filmde başrolü oynayan Maggie Smith tarafından oynanmış.. 15 yıl Londra’da senarist Bennett’in yaşadığı sokaktaki harabe bir minibüste yaşamış olan yaşlı kadın Mary Shepherd’ın gerçek hikayesini anlatıyor film..

Oyunlarında kendini her yanıyla yansıtmaktan çekinmeyen 81 yaşındaki İngiliz yazar Alan Bennett, 1989’da son 15 sene bahçesinde ağırladığı Mrs. Shepherd ve Camden sakinlerini anlattığı The Lady in the Van’ı  beyazperdeye uyarlarken yönetmen Nicholas Hytner’dan destek almış..

Alan Bennett’a yine önceki tiyatro ve radyo deneyimlerinde olduğu gibi Alex Jennings hayat vermiş.. Jennings ve Smith bu role ilk kez 17 sene önce büründükleri için, Bennett ve Shephard’ın birlikte geçirdikleri zaman dilimini oldukça samimi ve gerçekçi bir şekilde oynadıkları düşünülmüş..

 

İşte O Film

 • The Lady in the Van

  The Lady in the Van

  Karavanda yaşayan yaşlı bir kadının park ettiği mahallede yaşayan bir adamın kurduğu ilginç dostluk anlatılıyor. Detaylar

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR

 1. İnci (@inci-ozturk)

  Bugünlerde bir filmi izlemeden önce yorumları okumak gibi bir hataya düşüyorum.. Bu film için iyi yorum bulamadım.. Çok şaşırtıcıydı.. Ben çok fazla etkilendim.. Keyifle izledim.. Tavsiye ediyorum..

  7
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk 15 yıl karavanda.. mutlaka izlerim bunu 👍🏼

   2
  • İnci (@inci-ozturk)

   Mutlaka izlemelisin..:)) @arzu

   1
 2. aysesel (@aysesel)

  Hem tiyatro oyunundan hem de ingiliz, kacirmam

  3
  • İnci (@inci-ozturk)

   Tam da hissettiklerim..:) @aysesel

   2
 3. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Gözden kaçırmışım.Film bakıyordum, izleyeceğim hemen.

  2
  • İnci (@inci-ozturk)

   Yorumunu bekliyoruz..:) @kemikkadin