Kabus mu, Gerçek mi?

Hiç rüya görmeyen var mıdır? Hepimiz görürüz ama çoğumuz rüyalarımızı sabaha unuturuz.Bazen saçma gelir rüyalarımız düşünsenize kendinizi Afrika çöllerinde görüyorsunuz birde bakmışsınız Newyork sokaklarındasınız.Size de olmuştur rüya içinde rüya görmek.Bazen sevdiğin bir insanı rüyanda görürsün üç, beş saniyelik rüyanın hiç bitmemesini istersin.Bazende korkutucu bir kabus görürsün ama uyanamazsın biri uyandırsa dersin.Buradan filme bağlayayım müsadenizle Jessie (Kate Bosworth) ve Mark (Thomas Jane) evlatlarını kaybetme acısı ile sakin bir yaşam sürerlerken evlat edinmeye karar verirler.Sevimli bir çocuk olan Cody’ye (Jacob Tremblay) evlerini açarlar.Cody  normal bir çocuk değildir.Nasıl derseniz filmden küçük bir kesiti anlatayım size Cody uykuya dalıp rüyasında Jessie ve Mark’ın kaybettikleri evlatlarını, salona annesinin babasının yanına geldiğini görür.Cody rüyasında, Cody’nin hep yanında olan ‘Kanter’i de görür.Kanter aslında zararlı biridir.Cody uyanıp salona indiğinde annesinin babasının, rüyada gördüklerini aynen yaşadıklarını farkeder.Jessie, Cody’nin uykuya daldığında oğlunu görebileceğini fark eder bundan yararlanmaya kalkınca da olanlar olur.İzlemenizi tavsiye ederim.

 Bu anlattığım ‘Kabustan Gelen’ filmini izledikten sonra birkaç yer kafama takıldı.Senarist Mike Flanagan’a da bir mesaj göndereyim:Oğlum sizin  hiç mi işiniz gücünüz yok da milletin kafasını karıştırıyorsunuz.Basitinden zengin kız fakir oğlanlı romantik komedi filmler yazsanıza kendinizi de yormayın bizide.Tutmaz demeyin alın size bizim ülkemiz  bal gibi örnek buralarda tutar.Birde çocuk oyuncumuz Jacob Tremblay’a yer vereyim bu çocuk gelecek vaat ediyor.Size daha önce tanıttğım Gizli Dünya’da da oynamıştı.

Film notum 8/10.Haftaya görüşmek dileğiyle.Sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

 • Kabustan Gelen

  Kabustan Gelen

  Mark ve Jessie oğulları öldükten sonra 8 yaşındaki Cody'i evlatlık alırlar. Çocuğun gördüğü rüya ve kabusların gerçekleştiğini anlayan çift problemi çözmek için herşeyi yapmaya hazırdır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  konusu tam ailece izlemelik görünüyor, akşama mısır patlatayım.

  • solsoledo (@solsoledo)

   @arzu afişe bakınca hiç de ailecek izlenecek gibi görünmüyor :) Tabii aile sadece kadın ve erkekse o ayrı :)

   3
  • Arzu (@arzu)

   @solsoledo anne ve kardeşlerle, çocuksuz aile için yani :) gerilimle çocukları germemeli

   1
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @arzu hanım filmi izlediniz mi? Tabiki Kanterden çocuklar çekinebilir @solsoledo

  1
  • Arzu (@arzu)

   @karaaslansk günlerdir sinemasız kaldım, izler izlemez düşüncemi yazacağım :)

 3. İnci (@inci-ozturk)

  Yorumları okumayı çok seviyorum..:) Ne güzel herkesin farklı bir bakış açısı ve fikri var.. @arzu @solsoledo

  4
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk ben de öyle, yoksa önyargılarımın-tek yönlü bakışın süzgecinde helak edebiliyorum iyi işleri bile..