Bir Filmde Kaç Tür Birarada Olsun istersiniz?

  sinemalar.com eleştirileri beyazperde.com eleştirilerinden daha samimi gelmiştir hep.. Ama bu kez beyazperde yorumu çok etkileyiciydi.. Önce yazıyı okudum ve sonra filmi izledim.. Okurken biraz abartıldığını düşündüm açıkçası.. Bir de spoiler vermeme adına ki çok iyi yapıyorlar, kabaca bir açıklama vardı konuyla ilgili çoğu yerde..

   Neyse korku ya da gerilim filmi izleme sırasının geldiğini düşündüğümden, izlemek için filmi açtım.. Şaşırmakla, şüphelenmekle, endişelenmekle geçen dakikalar sonunda gerçekten yorumlarda yazıldığı gibi bir kaç türün bir filmde ustaca birleştiğini gördüm.. Hiç rahatsız etmedi bu beni..

   Yönetmen Dan Trachtenberg’in ilk uzun metrajlı ve ultra düşük bütçeli filmi çok beğenilmiş.. Öncelikle senaryo Paramount Picture tarafından satın alınmış elbette.. 

  Hani bir film izlerken (Cem Yılmaz’ın ilk şovlarından aklımda kalan) bilirsiniz ya örneğin  korku filmlerinde ‘ilk gözlüklü ölecek’ :))) o hesap artık hangi türün filmde nereye gideceğini aşağı-yukarı bilir olmuştum.. Ki sinema deyince aklıma ilk gelen şey ‘şaşırmak’tır..

Bu filmi sevdim çünkü beni şaşırttı..

İşte O Film

 • Cloverfield Yolu No: 10

  Cloverfield Yolu No: 10

  Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yer altında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamayacaklarını iddia eden iki yabancı adam vardır... Detaylar

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR

 1. solsoledo (@solsoledo)

  Evet, kesinlikle sürprizleri olan enfes bir film. Cloverfield’e nasıl bağlanacak derken, bağlanıveriyor…

  4
  • İnci (@inci-ozturk)

   Prodüksiyon sırasında filmin yapımcıları Cloverfield filmi ile öz benzerlikler olduğunu fark etmiş.Abramsın tabiriyle o filmin kanbağı veya manevi halefi olan film yapmaya karar verilmiş.Onu izlemedim ama sizin yorumunuzun da üstüne izleyeceğim @solsoledo

   3
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Filmin sonuna baktığımda dedim ki bunu seri yapacaklar ikincisi gelecek.

  4
  • İnci (@inci-ozturk)

   Bu senaryo yazarları ve bu yönetmenle bence ikinci film de iyi olur.. Keşke olsa.. @karaaslansk

   4
 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @inci-ozturk bende bekliyorum

 4. aysesel (@aysesel)

  Bu kadar guclu bir kadin karakterle bence de bu filmin serisi yapilmali.

  2
 5. Arzu (@arzu)

  Yaşasın izleyecek film buldum :D

  2
 6. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Tesadüfen duymuştum, fragmanından sonra da hemen izlemiştim. Beklentimi fazlasıyla karşılayan filmlerden, mutlak tavsiye ederim.

  2