Poyraz Karayel-Albayım

Yıllardır türk televizyonlarında bize sunulan cıvık cıvık aşk hikayelerini yıktılar,daha saglam bir aşk hikayesi ortaya koydular.Sefer-Sema,Poyraz-Ayşegül gibi.

Dizideki aşk hikayesi,mafya hesaplaşmaları,poyrazın şizofrenisi herşey ve herkes kusursuzdu.

Sefer in semaya delicesine aşık olması,poyraz ve ayşegülün herşeye ve herkese rağmen bitmek bilmeyene aşkları,bahri babanın raconları,zülfikar ve meltemin sosyalist düşünceleri,aşk,ayrılık,sevda,racon,verilen mesajlar kusursuzdu.

Ben burdan bir izleyici olarak tüm poyraz karayel ekibine ve oyuncularına böylesine kusursuz bir dizide emeği geçtikleri için teşekkür ediyorum.

Bence türk televizyon tarihine adlarını altın harflerle yazdırdılar.

Teşekkürler Poyraz Karayel..

Kelimeler albayım,bazı anlamlara gelmiyor.

İşte O Dizi

 • Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel

  Poyraz, dibi görmüş eski bir polistir. Hayatta sevdiği, değer verdiği her şeyi ailesini, mesleğini, karısını ve oğlunu kaybetmiştir. Bütün bu dertlerle dalga geçerek ayakta kalmayı başarmıştır. Canından çok sevdiği oğlunu, kayınpederi Ünsal’dan almak için çaresizlik içinde düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada Ayşegül diye bir kızla tanışmıştır. Poyraz, kendi başını belaya sokma konusunda uzman olduğundan, Ayşegül’ü de her belanın içine katmayı başarır. İkili, ilk andan itibaren birbirlerinden hoşlanmışlardır. Ne var ki bu iki yaralı, yorgun ve yalnız insan için aşk imkansız gibi görünmektedir. Çünkü Ayşegül, Poyraz’ın patronu Bahri Umman’ın kızıdır ve üstelik Poyraz bu gerçeği Ayşegül’den saklamak zorundadır. Detaylar

Yazar

Doğukan Aktaş (@dogukan-aktas)

Yazdım, yazmasam ağlayacaktım..

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Annemin izledigi benim de sevdigim diziydi ama sonuyla bizi uzdu

  1
  • Doğukan Aktaş (@dogukan-aktas)

   @serenay bu dizinin mutlu bitmesi beklenemezdi zaten.

   1