Aşk İçin Böyle Bir Manyaklık Yapılır Mı?

 Orhan, iş yerinde Halil’i daha önce uyarmasına rağmen tekrar sigara içerken yakalayınca işine son verir.Halil’in haddinden fazla borcu olduğundan dolayı işinden ayrıldığı günün gecesinde kendini asarak intihar eder.Sabahında Halil’in karısı Ayşe iş yerinin önüne gelerek Orhan’a çok kötü beddua eder. Orhan’ın eşi Kader, kayınbiraderi  Sedat ve Sedat’ın oğlu Mehmet, Sedat’ın arabasıyla şehre gidiyorlardı.Orhan, Sedat’ı arayıp Halil’in ölümünü haber verdiğinde, Sedat panikle geri dönmeye çalışırken soldan gelen kamyoneti görmez ve kamyonetin altında kalırlar.Anlayacağınız beddua hemen çıktı.Kazadan sonra Mehmet tekerlekli sandalyeye mahkum kalır, Sedat’a bir şey olmaz, Kader hafızasını kaybeder. Sedat’a bir şey olmadı dedim ama adam psikolojik olarak yıkıldı.Olanlardan Orhan Sedat’ı suçladı konuşmadı.Sedat oğlunun bu durumundan kendini suçladı.Sedat oğlunu her gördüğünde eriyip bitiyordu.Film de normal gitmeyen bir şeyler vardı, Orhan’ın büyüyle uğraşması ve evinde girilmesi yasak olan bir odası olması izlerken dikkatinizi çekiyor.Ayrıca Orhan’ın, annesinin evine muska koymasının ve annesiyle, babasının esrarengiz ölümünün ardından sonra senaryo da oturmayan taşlar var diyorsunuz.Sonunda size Sedat olayı aydınlatıyor.Devam etsem uzar gider bi zahmet izleyin arkadaşlar.

 Geçen yıl senaryoyu yazıp ve yönetmenliğini kendisi yapan Alper Mestçi her zamanki gibi alanının en iyisini yapmış.Türkiye de korku filmi denildi mi ilk akla Alper Mestçi gelir hem senaryo hem yönetmenlik açısından diyorum.Ortaya koyduğu filmlere bakınca hak vereceksiniz.Musallat 1-2, Siccin 1-2-3 ve Üç Harfliler 3 gibi yapımların hem senaryoları ve yönetmen koltukları Mestçiye aittir. Oyuncular ise  genç ve güzel oyuncu Büşra Ayaydın (Kader) geçen yıl aynı zamanda ”Ateş” filminde de rol almış, Adnan Koç (Orhan) ve Yavuz Çetin (Sedat) bir önce ki seri ” Siccin 2” de rol almıştı. 

 Bizim korku filmlerimizle Dünyada ki korku filmlerini karşılaştırdığımızda.Dünyanın bir çok yerinde ruh ve hayalet üzerine çekiliyor, bizde ise inancımızdan dolayı cinlerin varlığını bildiğimizden cin ve büyü üzerinden gidiliyor.Eskiden bizimkiler görüntü açısından Dünyaya göre geri kalıyordu ama teknolojiye ayak uydurup arada ki mesafeyi kapattılar.İkisinin alanı farklı olsa da ikisinde de korkuluyor mu korkuluyor.Bizimkinde bu sefer fazladan korkunun yanında aşk da vardı.Bayanlar tek izlemenizi tavsiye etmem korka bilirsiniz, romantik anlar yaşamak istiyorsanız da sevdiğiniz erkek ile izlemeniz hiç fena bir fikir değil :) 

Film notum 7/10’dur.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

 • Siccin 3: Cürmü Aşk

  Siccin 3: Cürmü Aşk

  Orhan ile Sedat çocukluk arkadaşıdır. Yıllar sonra Orhan, Sedat’ın kız kardeşi Kader'le birbirlerine aşık olup evlenirler. Sedat'ın yaptığı araba kazası üçünün de hayatlarının dönüm noktası olur. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Kemik kadın (@kemikkadin)

  Yerli gerilim filmi denilince, aklıma saf ‘görsel gerilim’ geldiği için hiç yanaşamıyorum,bu filmin afişi de onu çağrıştırıyor.Görüntüyle gerilmek değil de, yoğunluklu olarak psikolojik gerilim daha çok bana hitab ediyor.Bu film hangisine girer dersiniz?

 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @kemikkadin tabi ki bizim filmlerimizde değindiğiniz gibi daha çok görsel gerilim üzerine olmuş.Filmi izlerden elimde çay bardağını tutmaya cesaret edemedim sahnede birden bir şey çıkar mı diye ama tabi ki psikolojik gerilimde var.

  1
  • Kemik kadın (@kemikkadin)

   @karaaslansk görüntüyle korkmak rahatsız ediyor artık. Bi çıksa şu handikaptan sinema.

 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @kemikkadin izleyin yine de fena değil.