Zafer’in Durumu ”Fener Formasıyla Cimbom Tribününde Bulunmak Gibi”

Zafer ve Müjdat coşku ve heyecanla fenerin maçını izlerken; Zafer’in maçı yarıda bölen telefonu çalar.Telefonun diğer tarafında ki arkadaşı Selçuk, Zafer’e nikahına gelmezsen baban seni öpecek mesajını vermek için aramış.Zafer’i çok seven Feryal ise olmayacak şekilde durumu normal karşılayıp bu fenerin önemli maçı Zafer’in maça gitmesine hak veriyorum gibi imada bulunur.Zafer yolda fener formasının üzerine damatlığını giyer. Zafer’e ilk başta kızdım ama sonra bir durumunu daha öğrendiğimde yuh deve bu da olmaz dedim.Aslında Zafer Feryal’in arkadaşı Duygu’yu seviyormuş, Duygu’da tabi ki Zafer’e karşı boş değil.Anlayacağınız Feryal’i en yakın arkadaşı Duygu ve çok sevdiği ve sonra kocası olan Zafer aldatıyorlar.Diyeceksiniz Duygu, Zafer ile Feryal’in evlenmesine neden izin veriyor.Zafer babasının baskısıyla Feryal ile evlenmek zorunda kalıyor, babasına durumu her açıklamaya çalıştığında kalp hastası olan babasının kalbi sıkışıyor.Zafer,Duygu’ya babamla durumu konuştuğumda Feryal’den ayrılacağım seninle evleneceğim diye söz veriyor.Duygu da bir şart ile kabul ediyor, Feryal’e evliliğiniz boyunca el sürmeyeceksen öyle kabul ederim diyor.İlk başta benim gibi sizde Zafer’e kızacaksınız ama hak vermemek elde değil.Çocukluğunuzdan itibaren erkek arkadaşın gibi sizinle takılıp, kardeşiniz gibi gördüğünüz bir kıza karşı nasıl el sürebilirsiniz.Filmin ilerleyen dakikalarında Zafer Feryal’e el sürecek mi?Sonra Feryal ile ayrılıp Duygu’ya mı dönecek. Merak ettiyseniz beklemeyin arkadaşlar devamını söylemeyeceğim.Emeğe saygı bi zahmet izleyin.

Geçen yıl komedi-dram tarzında çekilen filmin yapımcı koltuğunda bir usta olan Necati Akpınar oturuyor.Necati Akpınar’ı sinemayla yakından ilgilenen arkadaşlar tanır ama ben tanımayanlar için yapımcılığında çekmiş olduğu bir kaç filmi size  vereyim.Vizontele 1-2, Gora, Eyvah Eyvah 1-2-3, Hükümet Kadın 1-2, Düğün Dernek 1-2 yeter herhalde bu kadarı arkadaşlar.Yani Türk Sinemasına ustanın büyük emeği geçmiş.Senaristimiz Yaşar Arak da kendi alanında bir usta Olacak O Kadar, Çocuklar Duymasın(2013) gibi dizilerin senaristliğini üstlenmiş.Oyunculara gelirsek Emre Kaya(Zafer) ilk nereden aklımıza geliyor dersek tabi ki 1 Kadın 1 Erkek dizisinden hatırlarız.Ceren Moray(Feryal)’i ise Kavak Yelleri ve O Hayat Benim dizilerinden hatırlıyoruz.Olgunluğu üstünde ki güzel oyuncu Begüm Kütük(Duygu)’ü sizi bilmem ama ben en çok Kurtlar Vadisinden hatırlıyorum.

 Arkadaşlar film kahkaha garantili, kahkaha atarken de bir yandan da düşündüren bir film olmuş.Zafer’in durumu zor.Zafer başkasını severken baba zoruyla kardeşim dediği en yakın arkadaşıyla evlendiriliyor.Allah düşmanımın başına bile vermesin böyle bir durumu. Feryal’in durumu da zor arkadaşlar. Feryal’in halini kız arkadaşlar daha iyi anlar.Kız evlenmiş kocası ondan uzak duruyor,kız ne düşünür bu durumda çirkin miyim yoksa bir kusurum mu var der.Kızlar aman ha dikkat Duygu gibi arkadaşlardan uzak durunuz.

Film Notum 7/10’dur.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

  • El Değmemiş Aşk

    El Değmemiş Aşk

    Tuttuğu futbol takımı ve sevgilisi Duygu dışında bir yaşamı olmayan Zafer'in hayatı, Feryal ile zorla evlendirilmek istenmesinden ötürü değişir. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR