Bir İntikam Macerası

Hanna, dünyanın gözlerden ırak bir köşesinde, eski bir ajan olan babası tarafından bir ölüm makinesi olarak yetiştirilmiştir. İlk kez gerçek dünya ile tanışan 16 yaşındaki bu genç kız, hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Yönetmen Joe Wright Avrupa ve Fas’ta çektiği Hanna’da, karanlık bir masalı macera ve gerilim yüklü bir filme dönüştürüyor.

Hanna (Atonement’daki Rolü ile Akademi Ödülü adayı olan Saoirse Ronan canlandırıyor) 16 yaşında, akıllı ve kendini davasına adamış bir kızdır. Yaşının çok üstünde olan gücü ve keskin askeri zekası; sahip olduğu tüm bu sıradışı özellikler eski bir CIA ajanı olan babası Erik’in (Eric Bana), onu gözlerden ırak vahşi doğadaki yetiştirme tarzından kaynaklanır. Yaşıtlarından çok farklı bir eğitim gören ve mükemmel bir suikastçı olan Hanna’yı gerçek dünyada ise tamamlanması gereken yarım kalmış bir aile işi beklemektedir.

2007 yılında çektiği Kefaret (Atonement) ile rüştünü ispatlayan yönetmen Joe Wright’n son filmi, Saoirse Ronan, Eric Bana ve Cate Blanchett’n baş rolleri paylatığı ektili kadrosuyla da dikkat çekiyor. Senaryosunu Seth Lochhead ve David Farr’ın beraber kaleme aldığı filme yurt dışından gelen eleştiriler ise olumlu yönde.

 

Yönetmen Joe Wright
Senaryo David Farr
Yapımcı Marty Adelstein , Jane Frazer
Müzik Tom Rowlands
Görüntü Yönetmeni Alwin H. Kuchler
Vizyona Giriş Tarihi 10 Haziran 2011
Süre 111 dk
Tür Aksiyon, Gerilim
Özellikler Renkli
Ülke Almanya Ingiltere ABD

 

KAYNAK: http://www.sinematurk.com/film/40906-hanna/

İşte O Film

  • Hanna

    Hanna

    Babası tarafından suikastçi olarak yetiştirilen 16 yaşındaki genç kızın peşine acımasız bir ajan ve ekibi düşer. Detaylar

Yazar

yuceloz (@yuceloz)

Edebiyat, şiir, müzik ve kültür-sanat vazgeçilmezim...

YORUMLAR