İki Kişilik Tek Hayat

Bu filmi aman aman diğerlerine göre çok güzel olmuş dediğimden yazmıyorum arkadaşlar.İzlemeyenler için bir beklentiye sokmamak için böyle bir giriş yaptım.Diğer filmlerden senaryo olarak birazcık farklı olduğundan yazıyorum dikkat farklı olduğundan demiyorum birazcık farklı diyorum.Teknik detaylara bir göz atarsak yapımcı ”TAFF Pictures” bu şirket son zamanlarda fena işler yapmıyor.Şöyle bir düşünsem Taff’ın daha önce izlediğim filmi var mı diye  ”Unutursam Fısılda”,”Kadın İşi Banka Soygunu” ve daha önce burada da yazdığım ”Deli Ormanlı” filmleri hemen aklıma gelenler.Senarist de tanınan bir isim olan Pınar Bulut ”Ezel” ve ”20 Dakika” da ki gibi farklı bir senaryo ortaya koymaya çalışmış. Oyuncularmız ise usta Nejat İşler ve filmlerde son yılların kadın oyuncu olarak görmek istediğimiz bir isim olan Serenay Sarıkaya’yı görüyoruz.İçeriğe geçeyim artık değil mi?

Çiçek(Serenay Sarıkaya)  kasabalarının sıkıcı hayatında, annesinin ilgisizliği ve onu istediği tip olarak yetiştirmesinden sıkılan 18 yaşında dershane öğrencisidir.Çiçek’in kaderi dershanedeki Edebiyat öğretmenlerinin kalçasını kırmasından sonra yerine İstanbul’dan gelen Doğan hocanın gelmesi ile değişir.Çiçek ilk görüşte Doğan hocadan etkilenir ve onu ayarlayabilmek için elinden geleni yapar.Doğan hoca kendisinden 20 yaş küçük ve öğrencisi olan Çiçek’ten uzak durmaya çalışır ve ne yazık ki engel olamaz.Doğan hoca öğrencisi olduğundan değil de bir başka sebepten dolayı uzak durmak istemiş bu sebep ve Çiçek’in annesinin Çiçek’e karşı ilgisizliği de bir sebepten dolayıymış bunların hepsi filmin devamında gizemini kaçırmayayım sizlere bırakayım.

Filmin senaryosunu öğrenci, öğretmen ilişkisinin normal gösterilmesinden dolayı uygun bulmadım.Bu tarz bir kaç film daha çekilirse sapıklığın başını alıp gittiği günümüzde okullarda sapık hocaların sayısı artabilir aman biraz dikkat etmeliyiz.Gençlere fazla kızamam çünkü onların kanlarının DELİ olduğu bu dönem erkek ve bayan öğrenci fark etmez bu yaşlarda hocalarından etkilenebiliyorlar.Hocalara burada görev düşüyor.Bence aşkında sınırı olmalıdır.Bu benim düşüncem siz hak vermeyebilirsiniz ama bu ülke de düşünce özgürlüğü var diyeyim.Bir de kadın arkadaşlara sorayım birini çok sevseniz daha sonra bu kişi öz ablanızın eski erkek arkadaşı çıksa ilişkinize devam eder misiniz?Yine çok uzattım sahuru kaçıracağım bana müsade.

Film Notum 7/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

 

İşte O Film

 • İkimizin Yerine

  İkimizin Yerine

  Bir taşra kasabasında, ailesinin dayattığı hayata sıkışıp kalmış genç Çiçek, kasabaya yeni gelen gizemli edebiyat öğretmeni Doğan'a aşık olur. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Filmi anlatisinizi cok eglenerek okudum. Kadin erkek olayina girmeye gerek yok, temel ahlaki ve insani degerleri olanlarin daha hassas davranacaklari bir konu bence.

  6
 2. İnci (@inci-ozturk)

  Ben de çok eğlendim okurken.. Bu filmi izlemem sanıyordum ama izleyeceğim sayenizde..:))

  3
 3. Arzu (@arzu)

  sorunun ardındaki hikayelere bakmadan cevabını veremem, koşullar herşeyi biranda değiştirebilir.

  2
  • Mel-ankolik (@mel-ankolik)

   @arzu katılıyorum sana… Kimlikler değil sevgi önemli! Salt değerler değil, koşullar da önemli.

   1
 4. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @arzu @inci-ozturk @serenay arkadaşlar soruyu sırf kadınlara sorduğum için özür dilerim.Senaryo bu şekilde gittiğinden kadınlara böyle bir soru sordum. Erkeklerede gelsin abinizin eski kız arkadaşıyla birlikte olur musunuz?

  4
 5. Mel-ankolik (@mel-ankolik)

  Birini çok sevmekten bahsetmişsiniz, ‘çok sevmek’ yeterince nadir ve iddialı! Birini çok sevdiyseniz kimin eski sevgilisi olduğu ne fark eder ki?? Şu zamanda o ‘çok sevme’yi kim kaybetmiş de biz bulmuşuz, bir de vazgeçelim??

  1
 6. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @mel-ankolik sizde haklısınız ne diyeyim ama yorumunuza tamamen katılmıyorum

  1