Yediğin Bozuk Hurmalar Elbette Bir Gün Tırmalar

Size bu sefer Türkiye’de yapılmaya çalışılan bir aksiyon filminden bahsedeceğim.Doğrusu pek aksiyona da benzemiyor biraz gizem ve biraz da gerilim içeriyor.Film tam bir Levent Özdemir filmi.Özdemir yapımcılığını üstlenmiş ardından senaryoyu yazmış, oyunculuğu da kendisi yapmış ve en son yönetmen koltuğuna oturmuş.Başrol de ise Fırat Tanış var.Bir film izlemeye başlasam Tanış illaki oluyor.Son yıllarda çok iyi bir performans sergiliyor.Son beş senede otuz filmde yer almış.Ne diyeyim Allah performansını artırsın.Fimimiz Türkiye, Hong Kong ve Rusya’da çekilmiş.Film Levent Özdemir’in her açıdan ilk filmi olduğu için biraz amatörce olmuş bunu belirteyim.Oyuncu kadrosu zayıf kalmış ve de filmin sahne müzikleri de yeterli değildi .Yine de alışık olduğumuz türlerden farklı film yapmak isteyenlere destek olmalıyız diye düşünüyorum.

Serhat (Fırat Tanış) başarılı tekstilci bir iş adamıdır.Bir gün büyük  bir ihracat şirketinden iş teklifi gelir.Şirket Serhatların ürünlerini Hong Kong’da bir şirketle ortak satacaklardır.Söylemeyi unuttum bu şirketin sahibi de Ömer (Levent Özdemir)’dir.Ömer, Serhat’ı Hong Kong’a götürmek için özel uzak bile kiralar anlayacağınız baya masraf yapar. Hong Kong’da Ömer bir yolunu bulup Serhat’ı yalnız bırakır.Serhat ise şirket binası diye gittiği yerde karşısına hükümet binası çıkar.Serhat’ın, Ömer’in niye böyle bir düzenbazlık yaptığına aklı ermez.Ben ise bir ipucu verip biraz merakınızı gidereyim belki de bazılarınızı daha fazla merak ettirmiş olurum.Serhat paranın verdiği şımarıklıkla karısını aldatan bir hovardadır.Serhat 2 yıl önce İstanbul’a alış verişe gelen Rusya’da ki bayinin sahibi Anastasiya tecavüz etmiş.Anastasiya’nın babası Profesör de Ömer’den yardım isteyip Serhat’a bir tuzak kurmuşlardır.Tuzağı merak edenler film şimdi başlıyor, izleyebilirsiniz.

Ne diyeyim film için Özdemir bey içimizde biraz parası olanların kendisine sapıklık dahi herşeyi kendisine hak gördüklerini anlatmış.Anlatmış da başlık da da değindiğim gibi bozuk hurmalar, haltlar halının altında sonsuza kadar kalacak hali yok gerçeklerin ve doğruların geç de olsa gün yüzüne çıkma gibi bir alışkanlıkları vardır. Allah tek yakınlarımızı demeyeceğim dünyada ki bütün kadınları bu tür sapıklardan korusun.Bir diğer konu değinmek istediğim bazı insanlar vardır vatandaşı ne halt yerse yesin hemşericilik veya milliyetilik adına o sapığın yaptıklarını görmezden gelir hatta korumaya çalışırlar.Bu filmde ise Ömer bu leke bize ait deyip lekeyi temizlemeyi boynunun borcu bilir.Senaryo açısında sevdim bu filmi.

Film notum 6/10.Sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

 • Rus’un Oyunu

  Rus’un Oyunu

  Züppe ve zengin, sınır tanımayan bir iş adamı olan Serhat Vasbi tuzağa düşürülür. Bu tuzakta kim haklı, kim ne kazanıyor, kim ne kaybediyor belli değildir. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Serenay (@serenay)

  Destek icin ben de izleyecegim.

  2
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Bakalım beğenecek misin? @serenay