Yani.. Neden Olmasın?

https://soundcloud.com/inan6666/ama-ben-inan-yorum

  Uzun süre sonra ‘erkek filmi’ tabir edilecek bir filmin blogunu yazmak bana da ilginç geliyor.. Ama filmi izlerken şaşırtıcı bir keyif alınca ki bunun en büyük sebebi başrol Akın’ın iç sesleri ve monologlarıdır… Onları doğduğundan beri biriktirmiş gibi.. Belki yazma sebebim bu…

    Erkan Can’ın ‘Mahallenin Muhtarları’yla tanındığına inanmak da nasıl güç bu arada.. Yeditepe İstanbul’da Havva Ana’nın canı, oğlu, sosyalizmin çilesini çekmiş Ali, nam-ı diğer Uğur Polat’ın son yıllarda üst üste asabi mafya karakterleri oynaması, üstelik çok iyi oynaması.. Hepsi hakikaten usta oyuncular..

   İsmail Hacıoğlu’na gelince ister yedi yaşındakini oynasın ister yetmiş, kelimeleri aşan bir oyunculuğa sahip.. Bukalemun gibi.. Oynamıyor da renk değiştiriyor sanki.. İçine giriyor karakterin.. Unutup gidiyoruz asıl adının İsmail olduğunu..
   Gerçek hayatta küfürden hoşlanmasam da, filmlerde etkileyici geliyor bana.. Aslında filmi yaşamamı, içinde olmamı sağlıyor.. Yani bünye kaldırmıyorsa izlenmemeli..:)
  Filmin öyle belli başlı bir konusu yok.. Ama izlenilir bir film.. Ufak tefek mesajlar da veren..

Güzel bir sondu.. ütopikti ama güzeldi.. ‘Yani neden olmasın? ‘diyerek bitiriyorum.. 

İşte O Film

  • Çakal

    Çakal

    İstanbul'un arka sokaklarından kurtulmak isteyen Akın, kaybedecek bir şeyi kalmayınca karanlık işlere bulaşır. Detaylar

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR