Aamir Khan’ı Yakından Görmek :)

 Peekay

  Bollywood filmleri denilince aklıma önce Aamir Khan filmleri geliyor. Üç saat süren filmlerde genellikle dikkat dağılır. Aamir Khan ilgiyi üzerinden bir an çekmiyor. Hep sosyal konular… fakat akıl veren ya da sıkan insanlar ya da kitaplar gibi de değil. Eğlenceli, çekici, doğal ve eksantrik sahneleri bol olan filmler.

Bu kez tanrıyı değil de insanların kafalarındaki tanrıyı sorgulayan bir yabancıyı anlatıyor hikaye. 
Filmde dikkatimi çeken replikler;
Hindu Tapınağında tanrı heykelcikleri yapıp satan adama;

-Tanrı mı seni yaptı, sen mi tanrıyı yaptın? 

-Haberciysen ve ülkede kalmak istiyorsan din’le ilgili haber yapmayacaksın..

-Allah’ı aramak inançtır, 
Allah’ı  bulmak  haberdir.

Çok daha fazlası var, seyretmek gerek.

 ***

   6 Ekim akşamı Ankara CerModern’de Aamir Khan buluşması vardı ve ben hayranı olarak orada olmalıydım. Oldum da. :) İstanbul’dan sonra Ankara’ya geleceğini açıkçası tahmin etmiyordum. Haber alır almaz hazırlanmaya başladım çünkü buluşma haberi öğleden sonra yayınlandı sosyal medyada.

  Aslında beni buluşma kadar etkileyen şey; onu çok seven onca hayranının her şey bitip de dağılırken ben de dahil bir çoğumuzun arabası olmadığı için ve CerModern otomobilsiz gelmeye pek de uygun olmayan sapa bir yerde olduğu için o geç saatte Ankara Adliyesinin ürkütücü, gündüz bile zor yürünen uzun yolundan toplu olarak Sıhhiye’ye gidişimiz oldu. Bu bence gönül birliğinin bir sonucuydu. Beni etkiledi. :)

 

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR

  1. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

    @inci-ozturk hiç görüntü almadınız mı?

    3
  2. metover (@metover)

    İnci’nin kendine özgü ince dili, cidden hoş.

    1