Biyolojik Silah Mı Yoksa Açgözlülük Mü Daha Tehlikelidir

Size bir haftada 6 serisini izlediğim ”Resident Evil”  yani bizdeki adıyla ”Ölümcül Deney” filminden bahsedeceğim.Bilim-Kurgu içerikli olan film çok uluslu İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa olmak üzere 15 yılda 6 seri 4 ülkede çekildi.Filmin yapımcısı, senaristi ve dört serinin yönetmeni İngiliz 52 yaşındaki Paul W.S. Anderson’dur.6 filminde başrol oyuncusu ABD’li güzel  oyuncu Milla Jovovich.

Babası doktor olan Alice (Milla Jovovich) çocukluğunda erken yaşlanma hastalığına yakalanır.Babası gerekenden hızlı yaşlanan kızı için bir çözüm ararken T virüsünü keşfeder.T virüsü yaşlanmayı durduran ve insanda kanser gibi hücreleri yok eden bir buluştu ve insanlar artık kolay kolay ölmeyecekti.İlerleyen zamanlar da T virüsünün yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.Yan etkisi kime bulaşırsa insan eti ve kanıyla beslenen zombilere dönüşmesiydi. Alice’n babası aynı zamanda UMBRELLA şirketinin ortağıydı, bu yan etkiyi görünce T virüsünü ortadan kaldırmaya karar verir.Umbrella şirketinin diğer ortağı bunu bir fırsat görür bu virüsü dünyaya yayarsam insanoğlu yok olur.Bir anti-vürüs bulurum zenginler olarak dünya tek bize kalır diye düşünür ve Alice’n babasını öldürür ve T virüsünü tüm Dünya’ya yayar.Film burada başlar Alice Umbrella’ya karşı bir mücadeleye başlar amacı insanlığı ve Dünya’yı kurtarmaktır.Size iyi seyirler.

Başlıkta sorduğum gibi biyolojik silahlar dünyayı yok edebilir çok tehlikelidir ama asıl tehlikeli olan açgözlü insanoğludur.Bir arada geçinmeyi bilmeyerek hırsımıza yenik düşerek daha fazlasını istiyoruz.Biyolojik silahı yapan kimdir insanoğlu, karşı anti-vürüsü bularak virüsü biyolojik silahı yok edebiliriz.Biz insan olduktan sonra hiçbir şey tehdit olamaz.

Film notum 7/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

  • Resident Evil

    Resident Evil

    Aynı isimli popüler bir bilgisayar oyunundan sinemaya uyarlanan serinin ilk filmi. Raccoon şehrinin dışında Umbrella Corporation isimli bir şirket tarafından yönetilen, Hive isimli bir genetik araştırma merkezi bulunmaktadır. Deneylerden birinde üretilen T-virus isimli virüsü ele geçiren bir hırsız bu virüsü Hive binasının içerisine salar. Merkezdeki bütün çalışanlar canavarlaştığı için gönderilen özel bir askeri ekip durumu kontrol altına almaya çalışır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR