Benim ağacımdan orman olmaz diyenlere…

 

Walt Disneyin fantastik filmlerinden biri olan Timoty Green’in Sıra Dışı Yaşamı,benim ağacımdan orman olmaz diyenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden.Filmin oldukça ilgi çekici konusu var:

Minyatür cennet diyebileceğimiz bir kasabada yaşayan bir çift olan Ciny ve  Jim Green  çiftinin çocukları olmamaktadır. Umutsuz bir gün,hayal ettikleri bebekle ilgili tüm dileklerini yazıp bir kutuya koyarlar ve arka bahçelerine gömerler.Sonrasında ,fırtınalı bir gecede doğanın onlara armağan ettiği Timotty, çiftin hayatlarındaki her şeyi değiştirecektir.

Yönetmenliğini  Peter Hedges’in yaptığı filmin senaryosu Ahmet Zappa’ya ait. Ahmet Zappa’nın Holywood’un tepelerinde tek gözü kör bir cin olan wink ile yaşadığı söylencesinden bile filmin büyüsü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu filmin kahramanları yanan kulelerden insanları kurtarmıyor ,uçamıyorlar,becerikli oldukları bile tartışılır.Ancak seyredenlerin  film boyunca  hem mutlu,hem hüzünlü ama çoğunlukla gülümseyerek vakit geçirecekleri kesin.

Masalları, gülümseyen insanları, sonbahar yapraklarını hala seviyorsanız,sürekli kendi kalenize gol atıyor ,Hıdırellez’de gül ağaçlarının dibini umutla eşeliyorsanız ve tüm bunlara rağmen  hala bu filmi izlemediyseniz, bence çok şey kaçırdınız…

 

İşte O Film

  • Timothy Green´in Sıradışı Yaşamı

    Timothy Green´in Sıradışı Yaşamı

    Jennifer Garner'ın başrolünde olduğu Timothy Green'ın Sıradısı Hikayeşi, bütün ailenin severek izleyeceği, ilham verici bir film. Cindy (Garner) ve Jim Green, mutlu bir evlilikleri olan ve çocuk sahibi olmayı çok isteyen bir çifttir. Ne var ki, tek yapabildikleri çocuklarının nasıl biri olacağını hayal etmektir. Fırtınalı bir akşam, genç Timothy kapılarında belirdiğinde, Cindy, Jim ve Stanleyville kasabası sakinleri, hiç beklenmedik bir şeyin hayatlarını ne kadar değiştirebileceğine tanık olurlar. Oscar adayı yazar / yönetmen Peter Hedges'ten etkileyici özel seçenekleriyle, kalplerinizi ısıtacak bir film! Detaylar

Yazar

Ali Öz (@ali-oz)

veni vidi vici

YORUMLAR