Bir İnsan Gerçekleri Görmezden Gelemez

Merhaba arkadaşlar bu hafta size geçen yıl çekilen gizem türünde olan ABD yapımı ”Yaşam Kürü” filmini tanıtmaya çalışacağım.Filmin yönetmeni ve aynı zamanda yapımcısı 2002 yılında yayınlanan ”Halka” filminin de yönetmeni olan Gore Verbinski’dir.Başroller de ise ABD’li oyuncu Dane DeHaan ve İngiliz Mia Goth var.

Film ABD’de Wall Street’de başladığından ekonomi üzerine bir film sanabilirsiniz ama değil.Büyük bir finans şirketinin CEO’su Bay Pembroke İsviçre’de Alplerde bulunan bir sağlık merkezine tedaviye gitmştir.Şirkette usulsüzlük yapan Lockhart’ın (Dane DeHaan) SPK’yla başı beladadır.Şirketin patronları Ceo’yu getirmesi için Lockhart’a bu görevi verirler, getiremezse Lockhart’ı cezaevi bekliyordur.Lockhart sağlık merkezine vardığında, merkezde ters giden bir şeylerin olduğunu farkeder.Sonra anlar ki sağlıklı gelen hiçbir insan bu merkezden geri dönemiyor.Filmin detaylarını vermeden sağlık merkezinin müdürüyle ilgili bir kısa bilgi paylaşayım.Ölümsüzlük üzerine deneyler yapan ve bunun içinde safkan bir ırk oluşabilmesi için kız kardeşiyle evlenen ve ondan olan çocuğunu büyütüp genç kız olduktan sonra özkızıyla evlenmeye çalışan bir manyaktır.

Filmi izledikten sonra veya izleyen arkadaşlar varsa kesin yorumlarını bekliyorum.Film biraz tuhaf olsa da sağlıklı insanların yavaş yavaş sağlıklarını kaybettiğinde durumun farkında olmadıklarını göreceksiniz hatta onları uyaran kişiye de tepki verdiklerini göreceksiniz.Uyutulan ve yavaş yavaş ölüme terkedilen toplumları daha net anlamaya başladım.

Film notum 8/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

 • Yaşam Kürü

  Yaşam Kürü

  Genç hırslı bir idareci İsviçre Alplerindeki huzurlu ancak gizemli iyileştirme merkezinden, çalıştığı şirketinin CEO'sunu geri getirmesi için görevlendirilir. Spa merkezindeki mucizevi tedavinin göründüğü gibi değildir. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Çok sinir bozucu görünüyor, izlenir :)

  2
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Tuhaf sinir bozucu olduğu halde izleyeceksin @arzu :) İzledikten sonra senin yorumunu kesin bekliyorum.

  2