Aşkın İçin Ne Kadar İleriye Gidersin?

Doğruyu söyleyeyim filmi ararken başlığı internette gördüm vay be ne kadar iddaalı bir soru dedim ve yapıştırdım iyi etmişim değil mi?Orjinal adı ”Collide” bizde ki adı ise ”Otoban” olan film Almanya ve İngiltere’de çekilmiş olup gerilim ve aksiyon türünde tanıtılıyor ama bence aşkın kralı yaşanıyor.Başroldeki her iki isimde ingiliz.Erkek oyuncu benden 1 hafta büyük olan Nicholas Hoult’dur.Kadın oyuncu ise son yıllarda ”İnanılmaz Örümcek Adam 2” ve ”Cehennem” filmlerindende tanıdığım Felicity Jones’dur.

Filme gelirsek Casey Stein (Nicholas Hoult)  Almanya’da geçimini otomobil hırsızlığıyla sürdüren yakışıklı bir Amerrikalıdır.Juliette (Felicity Jones) Almanya’da barda çalışarak geçimini sürdüren güzel bir Amerikalıdır.Gençler Juliette’nın çalıştığı barda tanışıp güzel bir ilişki yaşarlar bu ilişki sayesinde Casey’da hırsızlığı bırakır.Film bu şekilde monoton gitmiyor tabi ki Juliette rahatsızlanıp hasteneye kaldırıldığında aksiyon başlıyor.Juliette’ya böbrek nakli gerekiyormuş bunun için de 200 bin Euro’ya ihtiyaç duyulur.Casey aşkı için büyük bir çetenin, içi uyuşturucu yüklü tırını çalıp 250 bin Euro’yu almak için harekete geçmesiyle başlar.Valla uykum geldi gerisinide bir zahmet siz izleyin.

Arkadaşlar bilerek filmin gerisini getirmedim tadı kaçmasın diye.Siz olsanız başkalarının canını acıtmakda olsa işin sonunda sevdiğiniz insan için herşeyi yapar mısınız?Ben olsam başka yolu yok mudur diye düşünürdüm kendi sevdiğim insanın canını kurtarırken başkalarının sevdiklerinin canını yakmak ne kadar doğrudur bilemiyorum.İnsan sevdiği için ölür de sevdiği için masum insanlara kıyabilir mi?

Film notum 7/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

 

İşte O Film

 • Otoban

  Otoban

  Casey Stein (Hoult) bir soyguna bulaşır ve işleri ters gider. Kötü giden soygunun ardından acımasız bir çetenin lideri olan Hagend'an kaçmaya başlayan Casey Stein'ın eski patronu, uyuşturucu satıcısı Geran'ı aramak dışında bir çaresi kalmamıştır. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  kesinlikle diyeceğim şudur ki ; ”başka yolu yok mudur?”

  1
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @arzu sana gıcıklık olsun başka yolu yoksa :)

  1
  • Arzu (@arzu)

   @karaaslansk e birlikte ölürdük belki , ya da sırayla, kimse ölümsüz değil belki ben önce..başkalarını asla sürükleyemezdim.

   1
 3. Serenay (@serenay)

  Ben de kendimi feda etmeyi daha kolay bulurdum herhalde.

  2
 4. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @serenay sadece kendini feda etmekle kalsa, kendini feda ederken başkalarına da zarar vermek varsa işin sonucunda.

  1