Komşuma İnat Bu Filmi Gece İzledim-2 !

Filmimizin orjinal adı ”Wheels On Meals” bizde ki adı ”Dinamit Kardeşler” olarak geçiyor.Film 1984 İspanya, Hong Kong ortak yapımı.İçeriği ise aksiyon ve komedidir.Filmin yapımcısı iki hafta önce yazdığım Winners  Sinners filmininde yapımcısı olan Raymond Chow’dur.Yönetmeni ise Winners Sinners’in yönetmenliğinide yapan Sammo Hung’dur.Sammo Hung ayrıca Jackie Chan, Biao Yuen ve Lola Forner ile birlikte filmin başrol oyuncusudur.

Film Thomas (Jackie Chan) ve David (Biao Yuen) kendi hallerinde arabada köfte satarak geçimini sürdüren iki kuzendir.Thomas ile David, ruh ve sinir hastalıkları hastanesine David’in babasını ziyarete gittiklerinde, annesi de o hastanede kalan Sylvia’yı (Lola Forner) görürler ve her ikisi de Sylvia’ya aşık olurlar.Sylvia ise bekledikleri gibi çıkmaz ve Sylvia’yı arayan iki ekip vardır peşinde, ilki David Ve Thomas’ın arkadaşları acemi ve sakar dedektif Moby’dir (Sammo Hung).İkincisi ise Sylvia’nın üvey abisidir.Sylvia bir yolunu bulup bizim kuzenlerin başına bela olur ve aksiyon, komedi  başlar.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla komedi filmlerinden hoşlanıyorsunuz, bende bu aralar izleyecek yeni film bulamadığımda Jackie Chan’ın filmlerini izliyorum bundan sonra beğendiklerimi sizle paylaşayım diyorum.Bir önceki film için komşularınızı rahatsız etmemek için gece izlemeyin diye uyarmıştım ama bu sefer gece, gündüz ne çekiyor bilmiyorum ama beni rahatsız eden komşuma inat gece izledim ve kahkahalarımıda hiç kısmadan attım sen misin beni rahatsız eden.İnşallah komşu bu sitede yoktur ve bu yazıyı görmez, genelde yazılarımı Twitter hesabımda paylaşıyordum, görür mü dersiniz paylaşmasam mı acaba.Korkak mı sandınız tabi ki paylaşacağım bakabilirsiniz @1989Karaaslansk .

Film notum 8/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

İşte O Film

  • Wheels on Meals

    Wheels on Meals

    Thomas ve David adlı kuzenler seyyar bir yemek arabası işletmektedirler. İlk görüşte aşık oldukları Sylvia'yı bulaştığı beladan kurtarmak için özel dedektiflik yapan arkadaşları Moby ile bir takım kurarak maceraya atılırlar. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR