Beyaz Kız ile Siyah Oğlan’ın Aşkı

Bu hafta size bu seneye ait ABD menşeli  korku filmi olan ”Get Out”, bizde ki adı ”Kapan” filminden bahsedeceğim.Filmin yapımcısı korku filmlerinin üstadı sayılan ABD’li Jason Blum’dur.Blum için niye böyle iddalı bir sıfat kullandın derseniz daha geçen yıl bu adama ait ”Parçalanmış” ve ”Şeytanın Oğlu”  gibi korku filmlerini izlediğimi hatırlıyorum.Başrollerde ki oyunculara gelecek olursak ilk isim filmde Chris rolünde gördüğümüz daha öncesinde 2015 yılında yayınlanan ”Sicario” filminden hatırladığım İngiliz genç oyuncu Daniel Kaluuya, ikinci isim ise filmde Rose rolünde gördüğümüz güzel oyuncu Allison Williams’dır. 

Filme gelirsek beyaz kız Rose ile siyah olan Chris güzel bir ilişki yaşarlar.Kız batılı illaki ailesiyle erkek arkadaşını tanıştırmak ister kaçış yoktur.Issız bir köyde yaşayan ailesinin yanına Chris’i götürür.Tesadüfe bakın ki yıllık düzenlenen, aile geleneği olan beyaz elitlerin partisi onların aileyle tanışma haftasına dek gelir.Chris evde gerçekleşen tuhaflıklar yüzünden oradan şehre geri dönmek ister dönebilecek mi gerisini size bırakayım.

Filmin başlığını görünce aşk, dram tarzında bir film sanabilirsiniz ama ne yazık ki korku.Aslında beyazlarla siyahlar aşk yaşayabilir ikisi insandır ama bu filmde öyle olmuyor.Kısaca faşist bencil insanlardan nefret ediyorum.

Film notum 7/10.Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Hazal (@hazal)

  müthiş bi film !

  3
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Katılıyorum @hazal sana

 3. İnci (@inci-ozturk)

  Eski korku ve gerilim filmi severlerden ben bu sıralar tekrar bu tür filmlere sardım. Hemen izleyeceğim. Konusu da ilgi çekici gibi görünüyor.

  3
 4. İnci (@inci-ozturk)

  Gerçekten farklı bir konusu vardı. Irkçılığı başka bir açıdan işlemeleri ilginçti. Başrol oyuncusu bana çok karakteristik geldi.

  3
 5. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  @inci-ozturk yorumlara bakılırsa sabah sabah bu filmi izlemişsin :)

  1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Öyle oldu. :) @karaaslansk

   1