Bu Kadro Kahkaha Garantili

Size geçen hafta vizyona giren ”Aile Arasında” filminden bahsedeceğim filmi bugün izledim sizlerle teknik tarafını daha fazla paylaşacağım.Yapımcı komedinin ustası Vizontele, Gora, Eyvah Eyvah serileri, Hükümet Kadın serileri, Düğün Dernek 1,2 ve bu sene bloğumda da yazdığım El Değmemiş Aşk filmlerininde yapımcısı olan Neceati Akpınar’dır.Senariste gelecek olursak Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerininde senaryosunu yazan ve bu ilk sinema filmi olan Gürse Birseldir.Oyuncu kadrosu yıldızlarla dolu o yüzden saymakla bitmez ama ben başrol oyuncularından bahsedeceğim.Engin Günaydın, Avrupa Yakası’nın Burhan Altıntop’u ve İçimdeki Ses’in titiz adamı yine mest etti beni, bu kadar sessiz bir adam nasıl böyle rol kesiyor merak ediyorum.Demet Evgar ise Bir Erkek Bir Kadın’da ki gibi yine performansı çok iyiydi.

Filmin konusu ise Fikret (Engin Günaydın) eşi Mihriban (Gülse Birsel) ile ayrılırlar.Solmaz’da (Demet Evgar) kocası Necdet’ten (Şevket Çoruh) aynı günde ayrılırlar.Tesadüf ya Fikret ile Solmaz aynı gün tanışırlar ve Fikret, Solmaz’ın kiracısı olur.Solmaz’ın kızı Zeynep’de Adanalı soylu bir ailenin oğluyla evlenmek üzeredir.Zeynep’in bu evliliği yapabilmesi için soylu bir aileye ihtiyacı olur ve komedi başlar.

Gülse Birsel yine çok iyi bir iş çıkarmış film komedi olarak geçiyor ama yeri geliyor dram oluyor.Gülse hanım bir yerde toplumu çok güzel iğnelemiş milletin namus bekçiliğini yapacağınıza ilk önce kendi namusumuzun bekçiliğini yapmamız için iğneyi resmen dürtmüş bizlere.İlk önce aynada kendimize bir bakmalıyız.Önce kendimiz insan olmakla işe başlamalıyız.

Film Notum 9/10 haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

 

İşte O Film

  • Aile Arasında

    Aile Arasında

    Gülse Birsel'in yazdığı Aile Arasında, eşi tarafından terk edilen Fikret'in bir kız isteme için baba rolüne girmesi sonucu gelişen olayları anlatıyor. Detaylar

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR