İSYAN ETMENİN FAYDASI YOK KADERİN BÖYLE

Herkesin içerisinde vardır biraz Bekir olmak, uğruna dolaşılmayacak şehir, görülmeyecek kasaba kalmayacak bir saplantı. Çok şey bulur insan kendine bu filmde. İçimizden uğurlayamadıklarımız, pişmanlıklarımız, acılarımız, sevdalarımız ve bir sürü duygular. 

Ansızın tren duruyor, daha ötede gidecek yer yok çünkü Kars’tasın. Ansızın harabe bir evdesin, çocuğun evde ilaç bekliyordu değil mi? Ansızın bir çiftli dönmeye başlar elden ele. 

Tavsiyeler tavsiyesi bu filmi hala izlemediyseniz, haydi bir an önce. Sinematografik eleştiri getirmek isteyenler çok şey söylerler. Hiçbirine gerek yok, defalarca izlemeye değer.

“Herkesin inandığı bir şey vardır bu a*koduğumun hayatında. Benimkisi de sensin. Ne yapayım?”

IMDb Puanı: 8/10
Puanım: 9.9/10

İşte O Film

  • Kader

    Kader

    Bekir Uğur'a, Uğur Zagor'a, Zagor ise suç işlemeye aşıktır. Durum bu haldeyken Zagor hapisten çıkar. Boğucu ve sıcak bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince Cevat ile Zagor karşı karşıya gelir. Zagor Cevat'ı gözünü kırpmadan öldürüp kaçar. Aynı gece Uğur'da kaybolur. Bu cinayet ve ardından Uğur'un Zagor'la birlikte kayboluşu, o güne kadar Cevat'ın koruması altında yaşayan genç anne, felçli baba ve küçük erkek kardeş için zor, karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğur'a delicesine aşık olan Bekir'in kurtuluş umudu gibidir. Detaylar

Yazar

emrullahseker (@emrullahseker)

muhalif olmak iyidir

YORUMLAR