Cerrahın Büyük Hatası ve Bir Babanın Zor Seçimi

Bugün sizlere 2017 Cannes Fİlm Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülünü almış ”Kutsal Geyiğin Ölümü” filminden bahsedeceğim.Film gizem, dram ve korku içerikli İngiliz ve Amerikan filmi.Filmin yapımcısı daha önce bu blokta yazdığım ”Gizli Dünya” filminin de yapımcılığını yapan Ed Guiney.Başrollerde oyunculuğuna hayran kaldığım daha önce ”Lion” filminde de bahsettiğim Nicole Kidman göz doktoru Anna’yı canlandırıyor.Diğer bir isim kardiyolog Murphy’i  Colin Farrell canlandırıyor.En son ise gizemli Martin’i Barry Keoghan oynuyor.

Filmin başında Murphy bir ameliyattan çıkıyor.İlerleyen sahnelerde Martin ile bir kafede ailesinden habersiz bir araya geliyorlar.Ben ilk sahnelerde Martin’i, Anna’dan habersiz Murphy’in bir başka çocuğudur diye şüpheleniyordum ama değilmiş.Murphy ve ailesi sıradan yaşamını sürdürüp giderken bir sabah çocukları Bob bacağını hissetmemesinden dolayı yatağından kalkamaz ve hastaneye kaldırılır.Bob’un hastalığı bulunamaz.Ailesi Bob ile uğraşırken kızları Kim’de aynı hastalığa yakalanır.Evlatlarından sadece birini kurtarabilecekleri bir derman vardır ve onu burada bahsetmeyeceğim.

Film birazda fantastik içeriyor ama gizem severler için kaçırılmayacak bir film.Nicole Kidman yine oyunculuk kalitesini ortaya koymuş.Büyüklerin hatasını çocukların çektiği bir film olmuş iyi seyirler.

Film notum 8,5/10.

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR

 1. Arzu (@arzu)

  Özlemiştim vallahi önerilerinizi.

  1
 2. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Bende sizleri özlemiştim @arzu

  1
  • Arzu (@arzu)

   @karaaslansk :) sinema ve müzik iyileştirici, toparlayıcı ve 3. gözü açacak güçteler.. zihin yorgunluklarıyla uzak kaldım ama, uzak kalmak da iyi gelmiyor bünyeme. Bununla sahalara döneyim bu akşam 👍🏼

   1
  • Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

   @arzu filmi izledikten sonra yorumunuzu bekliyorum.

  • Arzu (@arzu)

   @karaaslansk filmde oturmayan birşeyler vardı, çıkış güzeldi ama sonrasında kopup durdum film sırasında. Yorum yapamıyorum tam olarak, garip bir filmdi.

 3. Hazal (@hazal)

  ilahi adalet… etkileyici bir filmdi.

  2