Ronaldinho, Mike Tyson, Van Damme Ve Alain Moussi’yi Bir Araya Getiren Film

Serinin ilk filmi 1989 yılında çekilmiş 7 filmden oluşan ve ilk filmin başrol oyuncusunun Van Damme olduğu Kickboxer serisinin bu yıl vizyona giren ”Kickboxer Retaliation” filminden bahsetmeye çalışacağım.Filmin senaristi ve yönetmeni Dimitri Logothetis’dir.Filmde Kurt Sloane’yi canlandıran 37 yaşındaki ABD’li erkek oyuncu Alain Moussi ve karısı Liu’yi 35 yaşındaki Tayland’lı güzel oyuncu Sara Malakul Lane canlandırıyor.

Serinin bir önceki filmi olan ”Kickboxer Vengeance” de abisinin intikamını Tayland’da alan Sloane bir daha Tayland’a gitmemek için yemin etmişti.Tayland’da dövüş sporlarını organize eden patron Sloane’yi kaçırtır ve tekrar ringe çıkması için 1 milyon $ teklif eder ama Sloane teklifi elinin tersiyle geri çevirir.Sloane’nin bu hareketinden sonra Tayland’da bir cezaevine kapatırlar ve dövüşmeyi kabul edene kadar cezaevinde kalacağını söylerler ve Sloane’ye günlük işkence ederler ama tekliflerini yine kabul etmez.Patron namert olduğunu belli eder ve Sloane’nin karısı Liu’yi kaçırır. Sloane dövüşe çıkmayı mecburen aşkı için kabul eder.Rakip normal bir insan değildir kimyasal takviyelerle meydana getirilmiş 180 kg bir devdir.Sloane’nin tek avantajı cezaevinde ustası Durand’a yani Van Damme’a yeniden kavuşması ayrıca  Mike Tyson ve Ronaldinho gibi ustalarla tanışması oldu.Sloane’nin, imkansız diye bir şeyin olmadığını ve güçlülerin değil akıllıların her zaman kazandığını gösteren hikayesini daha fazla anlatmayacağım.Buyrun bu aksiyon ve dram filmini size bırakıyorum.

Film 13 milyon $’a mal olmuş.Ben size hayranı olduğum Van Damme filmlerinden bugüne kadar hiç bahsetmemişim ve bu ilk olsun.Aksiyon ve Van Damme sevenlere gelsin.Bu filmde usta Durand gözlerini kaybettiği halde gözleri gören insanlardan duyu hislerini daha iyi kullanabiliyordu ve bu beni etkiledi.Olumsuzluklarda yıkılmak yerine ayakta kalabilmeyi başarmalıyız.Mike Tyson’un da şu sözü unutulmamalı güçlü insanlar her zaman kazanmaz ama akıllı insanlar her zaman kazanır. Yani kontrolsüz güç güç değildir.

Bu film biraz erkeklere yönelik oldu inşallah en yakın sürede kadınlara göre de bir film yazacağım şimdiden herkesin bayramını kutlarım.

Film notum 8/10.Görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

 

Yazar

Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

Filmler hayatımızda ki boşlukları dolduran küçük kahramanlarımızdır. Diğer sosyal medya hesaplarımda da filmlerimi paylaşıyorum.

YORUMLAR