Gitmeli Buralardan Çocuğum…

         Bu sitede pek popüler hissetmiyorum kendimi!

Yine de bildirmem gerek: Yeni bir  Site / blog kurduğumu ve orda mızmızlanıp, sızlanacağımı!

Buraya ilk üye olduğumda Serenay, Melankolik, Arzu gibi arkadaşlar beni çok teşvik etmişlerdi yazmaya; gülümseyerek anımsıyorum onları…

Sanırım benim gibi, daha çocukken özgüvenin yitirmiş, çılgınlar gibi onaylanmaya gereksinimi olan biri için, bu müşfik, nerdeyse annece, ebeveynce bir şeydi.

Kocamış yaşıma rağmen, bu fikir beni çocuklaştırıyor; adeta 5-6 yaşlarına gidip, o yaşta gariban, işi başından aşkın, huysuz, öfkeli olan anamdan göremediğim onayı almış gibi hissediyorum…

Onları, fakirlikleri ve içinde boğuldukları cehalet yüzünden mazur görüyorum tabii.

(İyi ama ben n’olcam? Benim suçum ne?)

Az buçuk mızmızlanıp, sızlanmazsam, kimi yanıtlar bulamayacağım ve bu fikir haince yönlendirecek bilinçaltımdan.

Bu yüzden susmak yerine mırıldanacağım, konuşacağım iyileşmek için.

 

@arzu, @serenay, @mel-ankolik, @ nazmi, @Jerry, @kemikkadın, @inci-ozturk, @hazal, @esra, @ceren-su, @sakin ve diğerleri,

hoşçakalın siz, sevgili hiç tanımadığım insanlar!

 

www.freudienne.com – info@freudienne.com

 

Yazar

metover (@metover)

Masumiyet çağım geride kaldı...

YORUMLAR

 1. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Bu blog kime ait.

  • metover (@metover)

   @karaaslansk Merhaba, diyelim ki, masumiyet çağı sona ermiş birine ait:-)

 2. Arzu (@arzu)

  aynı şeyi başka bir yerde yapmak için neden gideyim ki, ben yazmaktan hoşnutum, sonrasını neden kovalayayım :)

  1
  • sakin (@sakin)

   @arzu iyileşmek için demiş ya arkadaş,sonrası olmayan yazılar değil belki temenisi?

  • metover (@metover)

   @sakin Bu tuhaf bir cümle, itiraf edeyim dert oldu içime; günlerdir melül melül bakıp, okuyup duruyorum ama, hala anlamış sayılmam. Aslında kendime zaman tanıyorum.

  • metover (@metover)

   @sakin Gelişigüzel, sıradan sözler değil yazmak istediklerim, az buçuk bilgelik, edebi kaygı endişesi taşıyan sözler olsun istedim.

  • metover (@metover)

   @arzu Kendine ait, sıfır, henüz hiç kullanılmamış bir site’n varsa ve söylemek istediğin sözlerin, neden olmasın? Ne kadar zalimsin Arzu, hatta fanatik:-)

   1
  • Arzu (@arzu)

   @metover buraya da uğra arada, ben gelmem o siteye :D buraların fanatiğiyim :))

   2
  • metover (@metover)

   @arzu Sevgili Arzu, N’apsam işe yaramıyor; görmüyor musun, ilgi, dikkat çekmeye çalışıyorum! “Gideceğim” filan deyip mız-mızlanıyorum ama işe yaramıyor. İnsan, birileri okusun diye yazar, okunmayacaksa ne anlamı var ki yazmanın? Hiç yüreklendirmiyorsun ki

   1
  • sakin (@sakin)

   @metover işte zurnanın zırt dediği yer,Başka yazıların olsun beğenelim üstad,bu seninki biraz genç işi ,biraz çocukça..bekliyoruz..

  • sakin (@sakin)

   @arzu sen hep burada kal,hep bize yakın …

 3. İnci (@inci-ozturk)

  Gitmemek lazım. Arada bir de olsa uğramak lazım. :)

  1
  • Arzu (@arzu)

   @inci-ozturk di mi ya. bir film, bir fikir, bir kapı, yeni bir bakış… saatler, günler alacak uyanışlara bile bedel bazen.

   1
  • İnci (@inci-ozturk)

   Kesinlikle öyle. :) @arzu

   1
 4. metover (@metover)

  1-Kendimi, Kafka’nın “Dava, Şato,Dönüşüm” romanlarının tam ortasında, onların bir karakteri gibi hissediyorum şimdi. Bu sinema platformunda gizemli bir şekilde filmler paylaşılır, yorumlar yapılır da, diğer-pek insanca olan- etkileşimler tuhaf, gizli, …

 5. metover (@metover)

  2-…gizemli bir güç tarafından yasaklanmıştır sanki. Binlerce takipçim var ve @arzu, @İnci binlerce takipçisi olan biri gibi hissediyor musunuz gerçekten? E-mail’imi yazmıştım ama bir tek kelam almadım😊 Bir şeyde insan unsuru çıkarıldığında, mekanik,

 6. metover (@metover)

  3- …tatsız olması kaçınılmaz olur. İnsanların nesi var sahi, sahipleri, efendileri mi hoşlanmaz, iletişim-etkileşim kurulmasından? Korkutucu, gizli bir güç engel mi oluyor, nedir? Yoksa herkes kusursuz, zaafsız birer tanrı mıdır burda?

 7. metover (@metover)

  4- …Ben değilim çünkü, zaafları, zayıflıkları olan biriyim, mükemmel değilim. Bu da beni insan yapıyor, empati kuran, anlamaya çalışan, düşünen, yüzleşmeye çalışan… Birbirimize nazikçe davranarak yıllarca devam edelim:-)

 8. Arzu (@arzu)

  Haklısın. İnsan bi yorumlar aksın tavsiyeler gelsin istiyor. Yazmaya çekiniyorlar ya da sitenin mahiyetini çözemedi belki üyeler.

  • metover (@metover)

   @arzu Yaşlandın mı, ne?”BÖÖ” beklerken, müttefikim olmanı ummuyordum ya da bu konuda biraz daha mı düşünmeliyim yoksa? Belki yazdıklarımda haklı gerekçeler olduğunu düşündüğün için, hemen paylamıyorsun beni; bu seni zalim gösterirdi çünkü :-)

  • Arzu (@arzu)

   @metover bu sosyal ağın amacı benim için farklı filmler keşfedip değişik bakış açıları görmek olduğu için, insanlar yazsın istiyorum tabi.

   1
 9. metover (@metover)

  Sık-sık Facebook’tan arkadaş önerileri ya da istekleri gelir ve ben çoğunlukla görmezden gelirim. Bazen direkt yüz-yüze talep edildiğinde onay veririm. Yine de, dönem-dönem temizlerim listemi; çünkü arkadaşım da görünse, hiç bir şey paylaşmayız…

 10. metover (@metover)

  …konuşmayız. Paylaşmak yoksa, dostluk da yoktur; yabancıdır kısacası. “A-sosyal olmak” deneyinde sona yaklaştım ya da artık bitirdim. Bunun kimi etkileri oldu ve bu nedenle psiko-terapiye başladım. Bunu talep eden olarak konuşmam, derdimi anlatmam…

 11. metover (@metover)

  …lazım; ama öyle olmuyor. Terapötik bağ olmazsa, mahremiyetimden bahsedemem. Yani, yakınlık ve güven olmalı.

 12. Arzu (@arzu)

  her şeyden bir şeyler öğrenilir aslında, şu kalıplar bunu engellemiyor mu ne dersin? sadece tavsiyeler ve yorumlarla ilgiliyim.

  1