Bekarlığa Nostaljik Veda

Yerli Hangover tadında olan ve su tabancalarının, gelin çiçeğinin ve metroseksüel bir Laz’ın içinde olduğu fragmanının beklentisini karşılayan bir film. Hikayenin temelinde, liseden beri dost olan beş kişiden Yiğit’in evlilik kararı alması ve ona “Bekarlığa Veda” gecesi düzenlemeleri anlatılıyor.

Her ne kadar erkek egemen bir film olsa da, işlenen kadın karakterlerin de oldukça komik olması gerçeği var. Pelin Akil ve Açelya Topaloğlu, filmin iki güzel kadını olarak erkeklerin dünyasının arasından çiçek gibi parıldıyor. Bunların yanı sıra filmin “Bekarlığa Veda” temalı olması ve Türk işi olması hep bizi aynı şeyi izlemeye itse de, arkadaşlarını evliliğe uğurlarken son kez “çocuk” olmak istemeleri filmin en güzel artısı.

Liseden beri dost olan beş koca çocuğun, başarısız aşk hayatları ve pek de yolunda olmayan kariyerleri onları bir araya getirerek tek amaç için savaşmaya itiyor; Yiğit’in düğününe kız arkadaşlarıyla gitmek.

Bir yandan düğüne birlikte gidecekleri kızları arıyor, diğer yandan arkadaşlarını son yolculuğuna uğurluyorlar. Bu süre zarfında yaşadıkları her talihsizlik de eğlence olarak seyirciye yansıyor. Kalıplaşmış “erkek egemen” esprilerden sıyrılmış olsalardı, tadı eminim daha güzel olurdu. Çünkü çocuk gibi davranan beş erkek de gayet komikti.

Komedi sevenlere, hep çocuk kalanlara, daimi dostluklara… Keyifli seyirler :)

 

 

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR