Çok şahsiyetli, çok keyfinde bir film

                  The Ballad of Buster Scruggs , Coen biraderlerin 2018 yapımı yeni filmleri. Coen biraderlerin varlığı sizin için de kıymetli bir kriterse zaten atlamamışsınızdır bunu, değilse de sakın gözden kaçırmayın çünkü yine şahıslarına münhasır ve yine çok başarılı bir film çıkarmışlar.

          Netflix için yapılmış Western bir dizi olarak tanımlanmışsa da, bütünsel olarak 6 ayrı hikayeden oluşan film halinde ekrana sürüldü. Hiç bir kopukluk yok. Anlatım tarzı çok şahsiyetli. Bir kitaptan yavaş yavaş çevriliyor sayfalar, son cümle ile hikayeler başlıyor. Yemi yutup seyre koşuyorsunuz. 6 hikayede de ortak olan şey ölüm. Sonuncu hikayedeki ölümse en başkalaşmış anlatımda olanı.

          Sahneler ve çekim kadar oyuncular da çok başarılı ; James Franco, Liam Neeson, Tom Waits, Tim Blake Nelson, Zoe KazanBrendan Gleeson

          Keyifli  vakit geçirmek için, bir koca çanak mısırın eşliğinde tadı damakta bir sebebiniz var artık, kaçırmayın derim. Hikaye geçişleri sayesinde sıkıcılıktan da çok uzak. Sadece ”durup bi düşünse miydim?” demeden yeniye geçişler, aç kalmışlık hissi yaratıyor ki, bu da  tekrar izlemek için iyi bir gerekçe aslında. Keyifler katlansın :)

Yazar

Arzu (@arzu)

Güzel film, sinemanın peşinde koşmayanlardan kendini gizler. (Tarkovski)

YORUMLAR

  1. sakin (@sakin)

    İzlerken burada yazmayı düşünmüştüm, benden hızlı davranmışsınız. Hoş ben bu kadar güzel yazabilir miydim sanmam.. Sizinle aynı anda bit filmi seyredebilmiş olmanın mutluluğu ise anlatılamaz… Yaşanır… Kaleminize sağlık