Hangi Filmi İzlemeli – 6

2006 yapımı “Bir Milyonerin İlk Aşkı” filminin yerli sinemamıza uyarlaması yapılan “Senden Bana Kalan” 2015 yapımı bir Abdullah Oğuz filmi. Hikaye, zengin bir varis olan Özgür’ün, dedesinin mirasının tamamına sahip olabilmek için bir yıl boyunca bir köy okuluna okumaya gönderilmesiyle başlıyor. Burada ise onun kim olduğunu çok iyi bilen fakat onun hatırlayamadığı çocukluk aşkı Elif var.

Özgür her ne kadar zengin ve şımarık olarak karşımıza çıksa da, onun gittiği yer ile birlikte yaşadığı değişimi hızla görüyoruz. Hikayenin geçtiği Çanakkale, Adatepe köyünün bir dekor olarak kullanımı görsel hazzı yaşatıyor izleyiciye.

Flashback kullanımları, hikayenin temelini oturtmak için fazla komplikasyonlu olsa da, bunları destekleyici sahneler filmin akışını düzenliyor. Filmin içinde kullanılan klipler ve yer yer dinlediğimiz müzikler gayet başarılı.

Yapımı uyarlama olarak değerlendirmeyi çok doğru bulmasam da, dilerseniz Güney Kore yapımı olan Bir Milyonerin İlk Aşkı filmine de göz atabilirsiniz. Fakat birbirine eş değer sahneleri yakalamaktan öte bir sonuca varamazsınız, zira başarılı uyarlamaları kıyaslamak pek doğru gelmiyor bana.

Baş rolde izlediğimiz Neslihan Atagül ve İ. Ekin Koç oldukça başarılı performans sergiliyor. Sadece yardımcı oyuncuların biraz daha desteklenmesi etkili olabilirdi diye düşünüyorum. Keyifle izleyeceğiniz ve ağlayabileceğiniz bir yapımdır. İyi seyirler :)

Yazar

Viki (@birbiyikolsam)

Yerli filmleri analiz etmek için açılmış bir blog :)

YORUMLAR

  1. İnci (@inci-ozturk)

    Uyarlama çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim fakat Ekin Koç filmleri izlenir. Rolünün hakkını veren oyunculardan. Neslihan Atagül’de öyle. İzlemeye değerdi.

    2