Her Kadın Bir Gün Beth Gibi Davranabilir.

  Kadınları baz alan film ve dizileri farklı seviyorum. Özellikle anneliğinden ödün vermeyen kadınları anlatanları. Dünya ile yuvası için, çocukları ve onların geleceği için mücadele ederken kendisine yeteri kadar destek olmayan ortağı (eşi) ile de gurur savaşı da vermek zorunda olan, çocukları yüzünden bir ömür o erkeklere katlanmak zorunda kalan kadınların hikayelerini. 

Good Girls absürd yanı ağır basan bir dizi. Spoiler vermek istemiyorum ama sıklıkla kahramanlarımızın tarafında sonlanan finalleri ile iç rahatlatan aynı zamanda hiç bitmeyen temposuyla bölümler boyunca yüreği ağıza getiren ve farklı sonlar bekleten bir dizi.
Üç karakter de ayrı ayrı çok özel bence ama duygularını bastırıp her olayda yasal olmasa da kahramanca bir tavırla ortalığı idare eden Beth’i ayrı seviyorum. :) 

Müzikleri de çok iyi. Her bölümde Shazam’a davranıp yeni ve çok güzel bir liste oluşturduğumu söyleyebilirim. :)

 

Yazar

İnci (@inci-ozturk)

Sinema aşktır.🎬 Eskisi kadar ilgilenemesem de, Cinerama Film Günlüğü adlı bir sayfam var. Sinema yazarlığı dersleri aldım.

YORUMLAR

 1. metover (@metover)

  Çoğu kadını zavallı,acınası buluyorum ve onlar için milyon tane mazeret sayabilirim. Sistem, düzen, gelenekler, yetiştirilme, ekonomik güç, cinsiyetçilik… Ama son tahlilde, neyin olmasına izin veriyorlarsa onu yaşıyorlar, hak ettikleri bu çünkü!

  • İnci (@inci-ozturk)

   Kadın olmadan bazı şeyleri anlamak zor tabii. Sistem ve anlayışı değiştirmeden süper kahraman olması beklenen kadınların hikayesi belki de Good Girls. İzleyin o halde.😊 @metover

  • metover (@metover)

   @inci-ozturk Deseydim ki, “Her ülke, hak ettiği şekilde yönetilir, layığını bulur” Bunu anlamak için aynı anda, işçi, köylü, iş adamı, memur, politikacı, akademisyen mi olmam gerekirdi?

 2. Arzu (@arzu)

  Yukardan bakanlar bende tek bir duygu oluşturuyor; olmamışlık. Cinsiyetle, ırkla ve hatta zihin gücüyle, kas gücüyle, ekonomik gücüyle. Her kim ki bir üstünlük malzemesi arıyor, o henüz olmamıştır.

  4
  • sakin (@sakin)

   @arzu “eksiklik kendi özümde ” diyor bir halk türküsü,yukarıdan bakanlara ders olsun diyerek.

   1
 3. Mehmet KARAASLAN (@karaaslansk)

  Kadınlara karşı empati yapabilmek çok önemli. Toplumda söz sahibi ne kadar çok kadın olursa dünyanın kazanacağına inanıyorum.

  2