Koca bulma atölyesi

          2019 yılı Meksika yapımı çok eğlenceli bir önerim var size; Solteras  (Bekar Kadınlar Kulübü). Filmin yönetmeni Luis Javier Henaine.

          Kafa boşaltmak ve güncel gülücükler atmak adına Solteras, bugünlerde çevremizde yaşanan çok şeyin, aslında çevremizden çok daha geniş çapta ve evrensel olduğunu da gösteriyor. Evlenmek gittikçe zorlaşıyor ve medet umduğumuz sosyal medya da bu konudaki gidişatı kötüleştiriyor.

          Evlenmeyi çok önemseyen tatlı agresifimiz Ana, daha ilk sahnede erkek arkadaşına yaptığı anlamsız bir çıkışla bir anda terk edilse de, bunalımlı günlerinin ardından aslında bu ilişkinin pek de karşılıklı yaşanmamış olduğunu yine anlamsız bir çıkışıyla fark ediyor. Ve evlenebilmek için kendi tabiriyle o ezik yola başvuruyor ve bir koca bulma okuluna başlıyor. 30 ve 40’lı yaşlarda yalnız olan kadınların taktiksel yöntemlerle ideal (!) (zengin ve prestijli) erkek arayışına hitap eden bu okulda yaşadıkları, bu süreçte saçmalayışları, kadın kadına muhabbetler, zorlu ev ödevleri, tökezledikçe ailesine yansıttığı çılgınlıkları ve sade sürprizli tatlı bir son.

Kadınlar baylar, gülelim eğlenelim, aşka inanalım, ama önce yalnızlığımızla iyi geçinelim :)

Bol mısırlı iyi seyirler!

 

Yazar

Hazal (@hazal)

Aynı şeyleri izliyoruz, farklı şeyler görüyoruz.

YORUMLAR