The Last Kingdom

The Last Kingdom fragman izle FRAGMAN
20 3
 • The Last Kingdom

  Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye. Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır. M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır. Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi?

  Oyuncular: Alexander Dreymon, Nicholas Rowe, Emily Cox, Ian Hart, David Dawson, Tobias Santelmann

  Tür: Aksiyon, Tarihi, Romantik

Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. Mehmet R. (@mehmet-rauf)

  tarih olarak o donemleri merak ettigim icin izliyorum. herkes icin ayni olmayabilir.

 2. Gorath (@gorath)

  Vikings dizisinde gördüğümüz Ragnar Lothbrok’un son günlerinden ele alıp bir evlatlığın kayıpları çevresinde şekillenen hikayesi… O dönemin kuşatmaları ve kanlı savaşlarını da içerecek şekilde gayet iyi bir anlatıma sahip, kaliteli bir tarih draması…

  1
 3. jerry co (@jerry)

  BBC yaptigi icin kaliteli, basroldeki adam biraz kil bir tip gibi. @gorath Vikings’i seyretmek icin de motivasyon oldu soyledigin :)

  1