13. Kat

13. Kat fragman izle FRAGMAN
1 6 2
 • 13. Kat

  Bu stil sahibi, akıl karıştırıcı gerilim filmi fantezi dünyası ile gerçek dünya arasındaki bariyerleri yıkıyor. İki dünya aldanma, delilik ve cinayet nöbetleri ile birleşiyor. Bir iş merkezinin 13. katında, teknoloji dehası Douglas Hall (Craig Bierko, The Long Kiss Goodnight) ve onun sinirli iş arkadaşı Whitney (Vincent D'Onofrio, Men In Black), harika bir sanal dünyanın kapılarını açtılar - 1937 yılı civarlarında Los Angeles. Ama gizli projelerinin güçlü lideri (Armin Mueller-Stahl, Shine, The X-Files) ölü bulunduğunda, Hall tek şüpheli haline gelir. Paris'ten gelen güzel ve gizemli Jane Fuller (Gretchen Mol, Rounders), ölen kişinin kızı olduğunu iddia eder. Onun, Hall'a karşı olan ilgisi, neyin gerçek olup olmadığı konusunda gizem yaratır. Katil o mudur? Gizemli Jane'in bir şekilde bu olaylarla bağlantısı var mıdır? Cevapları bulmak için Hall, yaratılışında yardım ettiği sanal gerçekliğe geçmelidir ve kendi var oluşu hakkındaki gerçeklerle yüzleşmelidir.

  Yönetmen: Josef Rusnak

  Tür: Aksiyon ve Macera, Bilim-kurgu

Nasıl İzlenir?
Paylaş Tweet Paylaş

YORUMLAR

 1. solsoledo (@solsoledo)

  Matrix’in gölgesinde kalmış filmlerden biridir (diğeri de Dark City); ama ilginç bir şekilde hem 13.Kat hem Dark City Matrix’den daha radikal bir senaryoya sahiptirler ve bence ikisi de Matrix’den daha iyidir bu açıdan. Matrix biraz göz boyar efektlerle!

  6
 2. Ahmet Gökburu (@ahmet-gokburu)

  2 film de matrix in atası niteliğinde sayılır bir de Keanu Reeves in Johnny Mnemonic (Beynimdeki Düşman) filmi var ama o çok kaliteli bir film değil

  3